Einpark prináša na trh s bývaním zatiaľ najdrahšie byty v Petržalke. Dôvodom cien od 2 500 do vyše 2 900 eur za štvorcový meter je nadštandardné technické a materiálové riešenie, podobne ako v projekte Blumental v Starom Meste od rovnakého developera Corwin Capital.

V ponuke bytov tvoria takmer polovicu dvojizbové s výmerami od 40 do 57 štvorcových metrov, každý má navyše balkón alebo terasu. Ceny sa pohybujú od 112-tisíc do 165-tisíc eur.

Developer Blumentalu predstavil petržalský Einpark

Einpark Zdroj: Corwin Capital

Jednoizbových bytov s plochou okolo 32 štvorcových metrov plus balkón je šestnásť. Predávajú sa od necelých 83-tisíc do takmer 97-tisíc eur. Trojizbákov je 28, výmery majú od 70 do 80 m2 a ceny od 175-tisíc do 223-tisíc eur. Ponuku dopĺňajú štvorizbové byty okolo 104 m2 v cene okolo tristotisíc eur, na najvyšších podlažiach majú rozlohu vyše 150 m2. Ceny najväčších bytov nie sú zverejnené.

Výstavba Einparku by sa mala začať na jar budúceho roka a dokončená má byť v zime 2018. Vyrastie na dlhodobo voľnom pozemku s rozlohou vyše 8 500 štvorcových metrov medzi Einsteinovou ulicou, Gymnáziom Alberta Einsteina, Billou na Zadunajskej ulici a polyfunkčným objektom pri zjazde z Mosta SNP.

Developer Blumentalu predstavil petržalský Einpark

Pôvodná vizualizácia kancelárskej časti Einparku Zdroj: SPV74, a.s.

Kancelárska časť má mať šesť podlaží a tvarom L má obchádzať bytový vežiak od Einsteinovej a východnej strany pozemku. Územné rozhodnutie povoľuje v komplexe dvojpodlažnú podzemnú garáž so 449 státiami s vjazdom zo Zadunajskej ulice.

Developerská spoločnosť Corwin Capital aktuálne realizuje projekty Blumental v Starom Meste, Záhrady Devín a Dúbravy. Na konte má už dokončený projekt Rinzle v Rači (prečítajte si hodnotenie v Rande s realitou).

View Polyfunkčné centrum Einsteinova in a larger map