So začiatkom jari rozbiehajú viacerí developeri práce na nových projektoch. Vo februári sa začali prvé výkopové práce na stavbe štvrtej obytnej veže, ktorá je súčasťou projektu Sky Park, za ktorým stojí developer Penta Real Estate.

„V rámci zemných prác pracujeme na podzemnej tesniacej stene, ktorá bude plniť statickú funkciu do fázy vybudovania podzemných podlaží,“ informuje Michal Rehák, riaditeľ pre rezidenčný development Penta Real Estate Slovensko. Stavebník chce v najbližších týždňoch začať s pilotážou.

Obytná veža by mala byť takmer identická s troma vežiakmi, ktoré dokončili aj skolaudovali vlani. Má mať 31-podlaží a výšku 103,8 metrov.

Vo štvrtej veži má pribudnúť 264 bytov, ktorých predaj spustili ku koncu minulého roka. V podzemných priestoroch vznikne 372 parkovacích miest. Súčasťou novej veže budú aj priestory pre retail a občiansku vybavenosť.

Sky Park, Jurkovičová tepláreň
Neprehliadnite

Jurkovičovu tepláreň v Bratislave čaká zrejme v marci prvá fáza kolaudácie

Predaj bytov už začal

Developer tvrdí, že predaj bytov vo štvrtej veži sa vyvíja dobre a záujem je o všetky typy bytov. Podarilo sa nám osloviť približne 25 percent registrovaných klientov, ktorí o nehnuteľnosť vo veži prejavili záujem,“ dodáva M.Rehák.

Ceny v novej veži sú podobné ako pri iných projektoch v lokalite Mlynské Nivy, ktorá je považovaná za nový „downtown“ Bratislavy. Pohybujú sa na úrovni okolo päťtisíc eur za štvorcový meter, čo je tejto lokalite bežné. Oproti priemernej cene bytov v Bratislave, ktorá bola na začiatku marca podľa portálu Nehnutelnosti.sk  na úrovni 2326 eur,  je to vysoká cenovka. 

Developer cenu pripisuje vysokému štandardu vyhotovenia bytov, ale aj lokalite.  Napriek vysokej cene je záujem o byty v dizajnových mrakodrapoch záujem. V skolaudovaných troch vežiach je skoro osem stoviek bytov už vypredaných a developer ich odovzdáva prvým obyvateľom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa