Mesto Martin ako centrum Turca sa rozrastá o nové byty. Projekt pomenovaný Severia, ktorý bol pôvodne určený na predaj je už niekoľko mesiacov vo výstavbe a ponúka byty na predaj. Investorská spoločnosť Recom, s.r.o. napokon začala stavať vo vlastnej réžii.

Novostavba leží v mestskej časti Sever medzi Zvolenskou a Školskou ulicou a prinesie osem obytných podlaží s menšou občianskou vybavenosťou na prízemí. Celkovo je k dispozícii 84 bytov najmä menších výmer, kde jednoizbové majú 36 štvorcových metrov a trojizbové 63 m2. Najviac bytov bude dvojizbových s rozlohou 45 až 53 štvorcov.

Ich cena sa pohybuje na úrovni okolo 1 200 eur/m2 vrátane DPH, najrozšírenejšie dvojizbové byty tak stoja 56- až niečo vyše 60-tisíc eur, v čom je už zahrnutá aj pivnica. „Nakoľko byty sú malometrážne, je možnosť spojením vytvoriť aj byt o väčšej výmere podľa priania klienta,“ hovorí Jaroslav Gajdošík, konateľ firmy Recom.

Situácia sa zmenila, Severia je vo výstavbe

Okrem bytov vznikne aj 126 parkovacích miest. „Za parkovacie miesta sa bude platiť ročný nájom v takej istej výške ako státia prenajíma mesto Martin, teda 182,50 eur ročne,“ približuje zástupca developera. K dispozícii bude aj deväť nebytových priestorov na prízemí projektu určených pre menšiu občiansku vybavenosť. Podľa oficiálnej webstránky je v súčasnosti niekoľko bytov rezervovaných.

Výstavba prebieha od záveru vlaňajška s predpokladaným dokončením do konca tohto roka. Projekt bol ešte v lete 2011 ako taký na predaj, napokon sa však investor pustil do výstavby. „Rozhodol o tom fakt, že je záujem o byty v menšej výmere s dobrým dispozičným riešením v dobrej lokalite za prijateľnú cenu,“ vysvetľuje J. Gajdošík. Ďalším dôvodom bola aj ochota Slovenskej sporiteľne Severiu financovať.

V turčianskom meste sa postavilo niekoľko nových projektov, jedným z najambicióznejších bol Nový Martin. Zatiaľ však vyrástla len časť bytových a rodinných domov. V susedstve sa chystal aj projekt Parkville a veľké plány v Martine mali aj španielski podielnici združení pod značkou Bilbao. Po nich však v meste ostalo len množstvo sľubov.

Vizualizácia a foto - Recom