Banská Bystrica je obľúbené miesto pre menších developerov a menšie projekty. V časoch boomu sa ceny bytov rýchlo nafúkli a neskôr zasa vyfučali. Dopyt po novom bývaní tu však stále existuje, čo motivuje k výstavbe ďalších investorov. Jedným z pripravovaných projektov je Rudlovský potok.

Päťpodlažná novostavba so šiestym ustúpeným podlažím má stáť na Petelenovej ulici neďaleko novovybudovanej rýchlostnej cesty. Investorská spoločnosť Nuova Venezia, s.r.o., s talianskymi koreňmi už má v súčasnosti všetky potrebné povolenia, stavať chce začať na jeseň tohto roka. Dokončenie je naplánované na jar 2015.

Vznikne 52 bytov, najmä dvoj- a trojizbových s výmerami od 55 po 115 m2 obytnej plochy. Ich ceny sa pohybujú na úrovni od 1 400 po cca 1 500 eur za štvorcový meter vrátane DPH. Trojizbový byt s rozlohou 74 štvorcov, balkónom a pivnicou stojí okolo 120-tisíc. „Momentálne máme niekoľko záväzných rezervácií,“ pre TRENDreality.sk približuje Miriam Valachová, zástupkyňa spoločnosti.

Rudlovský potok v Banskej Bystrici prinesie 52 bytov

K bytom je ešte potrebné prikúpiť parkovacie miesto v podzemných garážach. „Cena zatiaľ nie je stanovená, no bude sa pohybovať na rovnakej úrovni ako v iných banskobystrických projektoch,“ hovorí M. Valachová. To znamená približne 8- až 10-tisíc eur.

V dvoch podzemných podlažiach vznikne 59 státí, pre každý byt jeden. Zvyšných sedem bude vyhradených pre rovnaký počet komerčných priestorov na prízemí objektu, ktoré sú taktiež na predaj. Investor zabezpečí aj vonkajšie parkovanie, čo bude ďalších 22 miest.

Banská Bystrica je domovom pre viacerých dokončených, či plánovaných novostavieb. Miestna firma Vav Invest napríklad chystá v lokalite Belvéder rozsiahly komplex nájomných bytov. Okrem toho vyrástli rezidenčné novostavby ako Milestones, Jeseneský Vŕšok, Na Graniari, či množstvo ďalších. Očakávanou veľkou investíciou je prestavba bývalého areálu Slovenky na Dituria City Park.

Zobraziť Rudlovský potok na väčšej mape

Vizualizácie – Rudlovský potok