Priemerná jednotková cena voľných novostavieb v druhom kvartáli tohto roka sa vyšplhala na 4 010 eur za štvorcový meter (m²), čo je doposiaľ najvyššia zaznamenaná cena v Bratislave. Medziročne cena stúpla o 13,7 percenta, kým medzikvartálne cenový rast dosiahol 8,2 percenta.

Najlacnejšia ponuka je v treťom okrese

Analytici Bencont Investments zaznamenali najvyšší rast cien oproti predchádzajúcemu štvrťroku v okresoch Bratislava II (Ružinov, Podunajské Biskupice, Vrakuňa) a Bratislava IV (Dúbravka, Lamač, Devínska Nová Ves, Karlova Ves, Záhorská Bystrica, Devín), V nich boli takmer 80 percent novej ponuky, ktorá bola výrazne drahšia a významne prispela k rastu priemernej ceny v Bratislave. Najlacnejším bol okres Bratislava III (Rača, Vajnory, Nové Mesto), kde väčšinu ponuky tvoria byty v okrajových častiach Rače a Nového Mesta.

Bytové domy v Petržalke-Petržalka City
Neprehliadnite

Dopyt po novom bývaní v Bratislave sa napriek zdraženiu násobne zvýšil

Priemerná absolútna cena bytov sa vyšplhala na 248-tisíc eur vrátane DPH, čo medziročne predstavuje nárast o 6,7 percenta. V porovnaní s cenou za štvorcový meter tak absolútna cena rástla výrazne pomalšie.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa