Výstavba komplexu Tujetoin sa začala na jeseň 2014, keď projekt prevzal Bencont od OTP Real. Prvú etapu so 48 jedno- až trojizbovými bytmi developer skolaudoval v marci 2016. Koncom minulého mesiaca skolaudoval druhú fázu a aktuálne prebieha aj kolaudácia tretej etapy, ktorá by mala byť hotová v júni.

„Po dokončení tretej etapy sa chceme ešte venovať čiastočnému skrášleniu okolitých pozemkov v našom a obecnom vlastníctve,“ hovorí Martin Šimurda, riaditeľ Bencont Development. Už minulý rok investor vymenil povrch chodníka pozdĺž Dúbravčickej ulice v dĺžke 450 metrov a plánuje pomôcť aj okolitej zeleni.

Projekt Tujetoin v Dúbravke dokončil ďalšie dva domy

Tujetoin kolauduje druhú aj tretiu etapu Zdroj: Bencont Development

Projekt priniesol v troch dvojiciach osem- až deväťpodlažných domov spolu 144 bytov. Voľných je ešte deväť z nich, ide najmä o dvojizbové apartmány v cene od 117-tisíc eur.

V okolí na konci Dúbravky je vo výstavbe viacero ďalších bytových projektov. YIT rozširuje komplex Tammi na 480 bytov, ITB realizuje projekt Mamapapa so 115 bytmi, Corwin Capital stavia Dúbravy s vyše 250 bytmi, Archikód zas dopĺňa starší projekt Villa Rustica o objekt Pekná vyhliadka.