Rezidenčný dom Metropolis, v tvare písmena M, zrejme neprehliadnete. Projekt v bratislavskom downtowne pripravila česká architektonická kancelária City Work Architects.

Rezidenčný dom začal s predajom bytov a apartmánov. Poskytnúť majú mestské bývanie vo vysokom štandarde. Celkovo projekt prinesie na trh 298 jednotiek. Ako prvá ide do predaja Veža A, ktorá aktuálne ponúka na 16-tich podlažiach 147 nehnuteľností na bývanie. Informuje o tom realitná kancelária Herrys, ktorá je exkluzívnym partnerom predaja bytov v projekte Metropolis.

Podľa kancelárie Herrys sú najväčšími benefitmi Metropolisu blízkosť centra, vynikajúca občianska vybavenosť, dobré napojenie na dopravné ťahy v okolí a jeho nadštandardné vybavenie. „Tešíme sa, že v novom centre Bratislavy už čoskoro vyrastie moderný projekt, ktorý svojím stvárnením rozhodne zaujme. Metropolis predstavuje racionálne mestské bývanie,“ hovorí Filip Žoldák, partner realitnej kancelárie Herrys.

Začiatok stavebných prác je naplánovaný na druhý štvrťrok 2021 a plánované ukončenie a odovzdávanie bytových a apartmánových jednotiek sa predpokladá v prvom štvrťroku 2024.

Metropolis
Neprehliadnite

Projekt Metropolis prinesie dve výškové budovy do bratislavského downtownu

Noví majitelia si môžu vybrať z rôznych kategórií bytov, s výmerou od 35 m2 až po penthousy s terasou, ktoré ponúkajú príťažlivé výhľady na Bratislavský hrad, Staré Mesto alebo Dunaj, či Karpaty. „Sme veľmi hrdí na to, že sa nám úspešne podarilo uviesť na trh bývanie v bytovom dome, ktorý sa aj vďaka prestížnej adrese stane ikonickým a jeho obyvatelia budú naň pyšní. Metropolis zaiste doplní lokalitu, ktorá mala zatiaľ hlavne kancelársky a retailový development. Teraz však potrebuje rezidenčnú kapacitu, aby mohla dlhodobo fungovať ako nové centrum mesta určené pre život“ povedal Sebastien Dejanovski, developer zo spoločnosti Mint Investments.

Všetkých 147 jednotiek ponúka štýlové dispozície. Jednoizbové a jeden a polizbové, označené ako SMART CITY, majú rozlohu 35 metrov a 43 m2.  Pre páry a rodiny sú vhodné byty a apartmány z kategórie – FAMILY STYLE - teda dvojizbové od 50 metrov a trojizbové byty od 68 m2 do 75 m2. Nároční klienti uvítajú ponuku PREMIUM LIVING, teda štvorizbové byty s rozlohou od 129 m2 a päťizbové s obytnou plochou až 154 m2. Súčasťou všetkých bytových jednotiek je balkón, terasa alebo predzáhradka.

V bytoch a apartmánoch bude zabudované stropné chladenie i kúrenie, ktoré umožní lepšie úspory energií a využiteľnosť priestoru. Rovnako sa v projekte počíta s najvyšším štandardom rekuperácie, ktorá budúcim majiteľom zabezpečí vysoký komfort. Veľké francúzske okná v hliníkovom prevedení so sklenenými zábradliami poskytnú dostatok prirodzeného svetla. V trojpodlažných garážach bude aj možnosť zriadiť autonabíjačky.

Rozhovor so Sebastienom Dejanovskim,  developerom Mint Investment projektu Metropolis
Neprehliadnite

Metropolis sa stane ikonickou stavbou, na ktorú budú jej obyvatelia pyšní

Súčasťou projektu je taktiež návrh mestskému parku v štýle londýnskych parkov, ktorý tvorí semiprivátna záhrada s oddychovou zónou o rozlohe viac ako 3 900 m2. Metropolis taktiež ponúka bývanie s vlastnou predzáhradkou.

V parteri bytového domu budú dostupné služby a rôzne obchodné prevádzky s celkovou rozlohou takmer 1 400 m2. V širšom okolí sa nachádzajú školské zariadenia, či obchodné centrá. „Bývanie v novom centre bude pre obyvateľov rozhodne príjemné a všetko, čo budú potrebovať, nájdu v pešej dostupnosti,“ uzatvára Žoldák.