V bratislavskom downtowne sa bude čoskoro stavať do výšky. Projekt predtým známy ako Rezidencia Bottova zmenil názov na Metropolis a sľubuje výstavbu dvojice výškových budov vedľa dočasnej autobusovej stanice.

Český investor Mint Investments chce s prácami začať v júni budúceho roka, ukončiť sa majú do konca roka 2023. Predaj bytov v srdci novovznikajúceho downtownu Bratislavy už ohlásila realitná kancelária Herrys. „Nový rezidenčný projekt sa nachádza v prémiovej lokalite obklopenej modernou architektúrou, poskytujúcou tú najkomplexnejšiu občiansku vybavenosť,“ uviedla spoločnosť.

Projekt Metropolis
Zdroj: Herrys
Projekt Metropolis

Architektúru zastrešuje pražský architektonický ateliér City Work Architects.

Pre najnáročnejších

Vzniknúť má takmer 300 bytov, väčšinou dvoj- a trojizbových či apartmánov, všetky s rekuperáciou vzduchu, inteligentným stropným chladením a stropným vykurovaním.

 „Všetko je navrhnuté pre klientov s najnáročnejšími kvalitatívnymi požiadavkami,“ tvrdí Herrys s tým, že zákazníci budú tiež môcť využívať privátnu záhradu, služby nonstop recepcie a home delivery boxy. Cena bytov sa začína na sume 4 350 eur za štvorcový meter s DPH.

Projekt Metropolis
Zdroj: Herrys
Projekt Metropolis

Povolenia už sú

Projekt pôvodne realizovala spoločnosť Hrivis engineering – ešte v roku 2007 predstavila svoj zámer. Rátal s výstavbou niekoľkých vzájomne prepojených budov, ktoré mali spolu vytvoriť vnútroblok s átriom. S prácami sa však nezačalo.

Projekt Metropolis
Zdroj: Herrys
Projekt Metropolis

Desať rokov na to predstavila svoje plány spoločnosť Development 5, ktorá následne vybavovala potvrdenia od úradov. Pokračovateľom je investor Mint Investments. Projekt už momentálne disponuje všetkými dôležitými povoleniami vrátane stavebného, prešiel územným konaním aj posudzovaním vplyvov na životné prostredie.