Lokalita, v ktorej má projekt vyrásť, má za sebou bohatú históriu. Ešte v roku 2003 tu chcelo mesto stavať nájomné byty. Projekt však nerealizovalo, keď ho začiatkom roka 2008 predalo spoločnosti J&P&J Slovakia. Podľa denníka Korzár zaplatila firma za pozemky s rozlohou 9 858 štvorcových metrov 1,7 milióna eur.

Košická eseročka však štart projektu odkladala. Na pozemku sa medzitým dokonca objavili reklamné pútače s ponukou na predaj. Lákadlom malo byť aj to, že projekt má platné stavebné povolenie. Pozemky však majiteľa nemenili. Vlani firma ohlásila začiatok stavebných prác a len pred pár dňami spustila predaj bytov.

Projekt je situovaný medzi obchodnými centrami Cassovar a Galéria asi 900 metrov od centra mesta. Celkovo ponúka 68 bytových jednotiek. V ponuke dominujú trojizbové byty, ktorých je v komplexe 51.

Ponuku dopĺňa 14 dvojizbových, dva štvorizbové a jeden päťizbový byt. Investor pritom avizuje, že záujemcovia môžu byty spájať. Zaujímavosťou je aj to, že všetky dvojizbové byty sú umiestnené na prvom podlaží.

Ceny holobytov sa pohybujú v priemere od 1 695 do 1 800 eur za štvorcový meter. Napríklad dvojizbový byt s rozlohou 50,15 štvorcového metra a terasou s rozmerom 5,9 štvorcového metra stojí necelých 90-tisíc eur. Ceny trojizbových bytov sa začínajú na sume 113 815 eur.

Projekt Floriánska Royal začal s predajom, ponúka 68 bytov

Vizualizácie projektu Floriánska Royal Zdroj: Floriánska Royal

K dispozícii je 40 miest v garáži a ďalších 34 v okolí projektu. Za samostatnú garáž pýta investor 13-tisíc eur,  vonkajšie parkovanie ocenil na sedemtisíc eur. V ponuke je pritom aj dvojgaráž, ktorej cenu stanovil predajca na 20-tisíc eur.

Podľa predbežných informácií by mali byť byty k dispozícii majiteľom do konca tohto roka. Generálnym dodávateľom stavebných prác sú Inžinierske stavby. Za projektom stojí spoločnosť Floriánska Royal, ktorá bola skôr známa pod názvom J&P&J Slovakia.