Viac ako 300 bytov, obchodný dom aj podzemnú garáž naplánoval investor na pozemkoch oproti Iuvente v oblasti Krčace na rozmedzí bratislavských mestských častí Dúbravka a Karlova Ves.

Zámer predstavený v roku 2016 sa stretol s nevôľou skupiny obyvateľov aj majiteľov okolitých záhrad. Už pred krízou sa tu kreslila osempodlažná zástavba, no projekt sa napokon nerealizoval.

Vzniknúť mali obchody aj luxusné byty

Aktuálny zámer predložila spoločnosť Red_duby, ktorá komplex komerčne nazvala Duby. Za stavebníka vystupoval podnikateľ Viktor Baker, dnes je podľa obchodného registra jediným vlastníkom firmy akciovka In Group.

Duby
Neprehliadnite

Karlova Ves a Dúbravka sa spolu postavili proti vežiakom s vyše 300 bytmi

Do skupiny In Group patrí aj spoločnosť In Vest, ktorá postavila a potom predala nákupné centrum Mlyny v Nitre. Okrem toho má v portfóliu bratislavskú rezidenciu Agát pod Slavínom či polyfunkčný dom Leonardo v Trnave. Súčasťou In Group je aj spoločnosť Stavmat, najväčší domáci distribútor stavebných materiálov.

V Bratislave pozdĺž Dúbravsko-karloveskej radiály počíta projekt Duby s výstavbou 16- a 18-podlažného vežiaka. Objekty majú byť umiestnené na podzemnej šesťpodlažnej platforme pozostávajúcej z obchodného domu a hromadnej garáže s viac ako tisíckou miest.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa