V oživenom projekte, ktorý aktuálne nesie názov Duby, počíta developer s výstavbou dvojice polyfunkčných domov na spoločnej podnoži. Vežiaky majú mať 16 respektíve 18 podlaží.

Projekt pôvodne predstavili ešte v roku 2016, neskôr prešiel úpravami a so zmenenou podobou išiel projekt vlani na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Nie je v súlade s územným plánom

Do procesu EIA vstúpila tento rok Karlova Ves, ktorá úradom poslala stanovisko, podľa ktorého navrhnutý projekt objemovo aj kompozične nie je pre dané územie vhodný a nesúhlasila s jeho realizáciou. Zároveň konštatovala, že navrhovaná činnosť nie je v súlade s platným Územným plánom Bratislavy.

Duby majú vyrásť na svahovitom teréne oproti objektu Iuventy, ide o rozvojové územie určené na zmiešanú funkciu bývania a občiansku vybavenosť pozdĺž Karloveskej ulice, ako aj na nízkopodlažnú zástavbu obytného územia a na záhrady, záhradkárske a chatové osady v dotyku s lesmi Devínskej Kobyly. Navrhovaná činnosť, ktorej cieľom je postaviť dva vysokopodlažné objekty, nie je preto podľa samosprávy v súlade s územným plánom.

Investor projektu zatiaľ Karlovej Vsi neposkytol úplnú štúdiu, respektíve projektovú dokumentáciu, ktorá by poskytla ucelený pohľad na projekt. Podľa hovorcu mestskej časti Branislava Heldesa čiastočné 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa