V oživenom projekte, ktorý aktuálne nesie názov Duby, počíta developer s výstavbou dvojice polyfunkčných domov na spoločnej podnoži. Vežiaky majú mať 16 respektíve 18 podlaží.

Projekt pôvodne predstavili ešte v roku 2016, neskôr prešiel úpravami a so zmenenou podobou išiel projekt vlani na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Nie je v súlade s územným plánom

Do procesu EIA vstúpila tento rok Karlova Ves, ktorá úradom poslala stanovisko, podľa ktorého navrhnutý projekt objemovo aj kompozične nie je pre dané územie vhodný a nesúhlasila s jeho realizáciou. Zároveň konštatovala, že navrhovaná činnosť nie je v súlade s platným Územným plánom Bratislavy.

Duby majú vyrásť na svahovitom teréne oproti objektu Iuventy, ide o rozvojové územie určené na zmiešanú funkciu bývania a občiansku vybavenosť pozdĺž Karloveskej ulice, ako aj na nízkopodlažnú zástavbu obytného územia a na záhrady, záhradkárske a chatové osady v dotyku s lesmi Devínskej Kobyly. Navrhovaná činnosť, ktorej cieľom je postaviť dva vysokopodlažné objekty, nie je preto podľa samosprávy v súlade s územným plánom.

Investor projektu zatiaľ Karlovej Vsi neposkytol úplnú štúdiu, respektíve projektovú dokumentáciu, ktorá by poskytla ucelený pohľad na projekt. Podľa hovorcu mestskej časti Branislava Heldesa čiastočné 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa