Aj keď je v názve projektu dvojka, v Prešove ide o prvý City Paradise. Developer totiž prvý objekt realizoval v Košiciach. Prešovský má byť situovaný na Vodárenskej ulici neďaleko Združenej strednej umeleckej školy. „Projekt je určený predovšetkým pre mladé rodiny s deťmi, zaujímavý môže byť aj pre „singles“ a mladé páry hľadajúce štartovacie bývanie,“ vysvetľuje pre TREND Reality právny zástupca spoločnosti Elit–Byt, advokát Jozef Krenický.

City Paradise II ponúkne celkovo 60 bytov. Prevažovať budú dvojizbové s výmerami od 41 do 54 štvorcových metrov. Celkovo ich bude v projekte 54. Zvyšok budú tvoriť trojizbové byty v rozmere od 65 do 69 štvorcových metrov.

Cenník projektu ešte nie je sfinalizovaný, dvojizbové byty by sa však mali predávať od 1 114 eur za štvorcový meter. „Projekt ráta so 63 parkovacími miestami, 33 bude podzemných a 30 vonkajších. V cene bytu nebude pivničná kobka, no jej cena bude skôr symbolická, predbežne na úrovni stoviek eur,“ prezrádza J. Krenický.

Developer hovorí, že cieľom projektu je vytvoriť komplex s komunitným charakterom. Aj preto nie sú v pláne žiadne komerčné priestory. „Areál bude oplotený, určený výlučne pre vlastníkov bytov, komerčné priestory by mohli narúšať súkromie,“ konštatuje J. Krenický. Jeho súčasťou majú byť detské aj plážové ihrisko, exteriérová telocvičňa, altánky či priestor vybavený grilom.

So stavebnými prácami začínajú v Prešove v týchto dňoch, kolaudácia je naplánovaná na jar 2019. Developerom projektu je spoločnosť Elit–byt, ktorá v týchto dňoch dokončuje projekt City Paradise I v Košiciach. Spoločnosť v Prešove a Košiciach pripravuje aj ďalšie rezidenčné projekty.