Otvorenie Eperie je plánované na polovicu novembra. Prešov tak ako posledné krajské mesto získa moderné nákupné centrum. Komplex vyrastá pri sídlisku Sekčov, na ulici Armádneho generála Svobodu, medzi prevádzkami Kauflandu a Lidlu.

Centrum prinesie viac ako sto prevádzok s obchodmi, službami a gastro prevádzkami aj oddychové zóny. Medzi nájomcami sú značky ako H&M, C&A, New Yorker, Lindex, CCC, 4F, Yves Rocher, A3 Sport, Pandorra, klenoty Aurum, 101 Drogerie, Tescoma, kaderníctvo Vogue Club, Pinky Club, Bepon, Planeo Elektro, Koh-i-Noor či Fortuna.

Eperia otvorí v novembri, obsadená je už na 80 percent

Eperia - aktuálny stav výstavby Zdroj: J&T Real Estate

Budú tu aj pobočky Slovenskej pošty, Telekomu, Orangeu, O2, Tatra banka, Poštová banka a Slovenská sporiteľňa, zdravé potraviny Fresh Supermarket, Café Dias, kubánsky bar La Cubanita, Sedliacky dvor alebo nový reštauračný koncept Šariš. Celková prenajímateľná plocha dosahuje 22-tisíc štvorcových metrov.

„Našou snahou je ponúknuť Prešovčanom relevantný mix obchodov a služieb, aby mali všetko pod jednou strechou a mohli tak spojiť príjemné s užitočným. To hlavné je však, aby Eperiu považovali za ich vlastné prešovské obchodné centrum,“ hovorí Peter Píš, leasingový a marketingový manažér projektu.

Dominantu Eperie má tvoriť centrálne námestie otvorené cez dve podlažia a okrem oddychovej zóny so zeleňou a informačným pultom tu má byť umiestnená aj skupina panoramatických výťahov, ktoré prepoja nákupné podlažia s podzemným podlažím, kde zaparkuje do 200 áut, ďalších 400 parkovacích miest vznikne na teréne.

Investor projektu očakáva dennú návštevnosť vyše 12-tisíc ľudí. Priľahlou križovatkou ulíc Armádneho generála Svobodu a Rusínskej denne prejde 20- až 30-tisíc áut. „Dôležité je, aby Prešovčania zmenili návyky a nejazdili tak často na nákupy do Košíc,“ dodáva P. Píš. V Eperii vznikne 700 pracovných miest.

Eperia otvorí v novembri, obsadená je už na 80 percent

Obchodné centrum Eperia Prešov Zdroj: J&T Real Estate

V Prešove sa pripravuje aj druhé nákupné centrum. Holandský Multi Development už získal búracie povolenie na odstránenie obchodného domu Tesco v centre mesta. Výstavbu nákupného centra Forum chce spustiť ešte tento rok.