Návrh „dvojičiek“ poznajú obyvatelia košickej Krásnej už viac ako desať rokov. Za investíciou bol miestny podnikateľ Ján Fellegi, ktorý šéfuje aj firme EEI. Tá v Košiciach prevádzkuje niekoľko rokov parkovací systém. Mesto sa firme snaží vypovedať zmluvu, aby systém získalo výlučne do svojej správy. Strany sa však pre to dostali do sporu, ktorý riešia súdy.

J. Fellegi stojí aj za firmou Goke, ktorá navrhuje výstavbu v Krásnej. Eseročku oficiálne vlastní cyperská firma Madrano Investments. Goke sídli na rovnakej bratislavskej adrese ako EEI.

Blízko k politikom

Projekt pôvodne 15-poschodových vežiakov na vstupe do Košíc predstavil J. Fellegi ešte v roku 2008. V súvislosti s plánovanou výstavbou sa menil aj územný plán, ktorý v tom čase nedovoľoval viacpodlažnú zástavbu.

Poslanci tu napokon schválili 12-poschodový polyfunkčný objekt, no ten sa nikdy nerealizoval. Pozemky pri križovatke ulíc Golianova a Ukrajinská v Krásnej sú tak dodnes nezastavané, s dokončením sa pritom pôvodne počítalo v roku 2011.

Celý projekt dvojičiek vyvolával v minulosti pochybnosti najmä pre prepojenie J. Fellegiho na vtedajšieho starostu Krásnej Mareka Kažimíra. Obaja zámer výstavby v lokalite predstavovali bok po boku, mestská časť 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa