Zámer nového tenisového centra v Košiciach je na papieri už roky, no do fázy realizácie stále nedospel. Voči výstavbe v lokalite na Popradskej ulici sa postavili miestni obyvatelia, ktorí spísali petíciu, a výber miesta sa nepozdáva ani niektorým mestským poslancom.

Ide pritom už o druhú lokalitu pre košické NTC, ktoré malo pôvodne stáť na Aničke. Mesto napokon našlo viac ako dvojhektárový pozemok na mieste bývalého futbalového ihriska, kde aj projekt získal územné rozhodnutie.

Všetko nasvedčovalo tomu, že získa aj ďalšie dôležité povolenie. Stavebné konanie pre dopravné stavby v okolí športoviska ale mesto v priebehu januára zastavilo, podľa stanoviska stavebného úradu totiž stavebník neodstránil nedostatky.

Chýbali aj parkovacie miesta

NTC v Košiciach má postaviť akciovka NTC Košice, v ktorej má väčšinový podiel Slovenský tenisový zväz (STZ) a zvyšných 49 percent mesto Košice.

Stavebný úrad vlani vyzval investora, aby napravil nedostatky v dokumentácii pre stavebné konanie. Okrem iného konštatoval, že projektová dokumentácia bola nekvalitne vypracovaná, obsahovala viacero chýb a rozchádzajúcich sa údajov, čím navádzala k rôznym vysvetleniam a úvahám.

Firma v určenej lehote doplnila svoje podanie o náležitosti, ktoré vo výzve žiadal stavebný úrad, ale 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa