Štvrtý vežiak má rovnako ako ostatné tri rezidenčné budovy 31 nadzemných podlaží a výšku 103,8 metra. Rovnaké je aj architektonické riešenie, developer uverejnil prvú vizualizáciu rozšíreného projektu.

Do ponuky v projekte v Zóne Čulenova v Starom Meste tak pribudne ďalších 264 bytov a 372 podzemných parkovacích miest. Súčasťou budovy budú aj obchodné priestory a občianska vybavenosť.

„Momentálne je už takmer 85 percent bytov v prvých troch rezidenčných vežiach predaných. Ďalšia rezidenčná veža, ktorá je kópiou predošlých, prinesie nielen rozšírenie projektu Sky Park od Zahy Hadid, ale aj nové verejné priestory od ateliéru tejto jedinečnej architektky,“ hovorí Michal Padych, riaditeľ pre rezidenčné projekty v Penta Real Estate.

Projekt dodatočnej budovy je v štádiu posudzovania vplyvov na životné prostredie. Vznikne namiesto pôvodne plánovanej výškovej budovy v rámci nerealizovaného predkrízového projektu Lipový park v susedstve dočasnej autobusovej stanice. Projekt sa tak opäť približuje skorším verziám, keď víťazný návrh zo súťaže počítal so siedmimi vežiakmi a prvý realizačný projekt s päticou výškových budov.

Rozloha nového pozemku je takmer sedemtisíc štvorcových metrov. Penta ho odkúpila od spoločnosti Wexford v priebehu tohto roka. Okrem novej veže sa vďaka rozšíreniu projektu zväčší aj rozloha parku na viac ako 30-tisíc štvorcových metrov.

Penta rozširuje Sky Park, pridáva štvrtú bytovú vežu

Sky Park - aktuálny stav výstavby Zdroj: Penta Real Estate

Prvé tri bytové veže so 786 bytmi a vyše dvetisíc štvorcovými metrami obchodných priestorov v parteri sú už vo výstavbe. Stredná budova číslo 2 je na úrovni piateho nadzemného podlažia. Dokončenie sa očakáva koncom roka 2019.

Súčasťou Sky Parku sú aj dve administratívne budovy s celkovou prenajímateľnou plochou 55-tisíc štvorcových metrov, nižšia z nich už disponuje aj stavebným povolením. Druhá má byť najvyššou budovou projektu so 116 metrami. Čaká sa tiež na podobu rekonštrukcie pamiatkovo chránenej Jurkovičovej teplárne.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.