Prvé štyri bytové domy a všetky rodinné domy už majú kolaudačné rozhodnutie a boli odovzdané novým majiteľom. Zvyšné štyri bytovky aktuálne prechádzajú kolaudáciou, jej ukončenie očakáva developer na jeseň.

Druhá etapa Novej Terasy spolu priniesla 216 bytov a 48 rodinných domov. Predaných je 90 percent bytov a tri štvrtiny rodinných domov. V rámci prvej etapy dokončenej už pred štyrmi rokmi vzniklo 165 bytov a dva obchodné priestory.

Penta dokončila druhú etapu Novej Terasy a pripravuje trojku

Nová Terasa 2 je dokončená Zdroj: Penta Investments

Architektúru oboch etáp navrhol ateliér Vallo Sadovsky Architects a získal za ňu nominácie na ocenenia CEZAAR, CIJ Awards Slovakia, Cena Arch alebo Stavba roka. Komplex je koncipovaný okolo centrálnej pešej zóny do súkromných a poloverejných vnútroblokov. Jeho súčasťou sú aj zelené plochy, multifunkčné ihrisko, detské ihriská, gril či bežecký chodník okolo celého areálu.

Projekt bol od začiatku konzultovaný s miestnou samosprávou a občianskymi združeniami. „Všetky zúčastnené strany boli už pri počiatočnej tvorbe konceptu projektu a architektonickej súťaži, pričom viaceré pripomienky občianskych združení sme zapracovali priamo do finálneho projektu,“ hovorí Marcel Martišek, projektový manažér v Penta Real Estate Slovensko.

Penta už pripravuje aj tretiu etapu projektu. V piatich domoch má priniesť 225 bytov a jej súčasťou sú aj samostatné objekty občianskej vybavenosti. V súčasnosti prebieha stavebné konanie, začiatok výstavby je plánovaný na polovicu roku 2018.

Penta dokončila druhú etapu Novej Terasy a pripravuje trojku

Nová Terasa 2 je dokončená Zdroj: Penta Investments