Projekt komunitného bývania Ovocné sady Trnávka má dokončenú hrubú stavbu šiestich bytových domov tvoriacich prvú etapu. O byty bol od uvedenia na trh veľký záujem. V čase dokončenia hrubej stavby je z ponúkaných 550 bytov predaných už viac ako 80 percent. O stave informuje realitná spoločnosť JTRE. Klienti podľa nej oceňujú nielen najdostupnejšiu cenu vo svojom segmente, ale aj veľký park tiahnuci sa stredom štvrte, dostatok parkovacích miest, vynikajúcu občiansku vybavenosť v okolí aj služby priamo v projekte, vrátane materskej školy pre 80 detí. Byty sú navyše za túto cenu dodávané aj s pivničnou kobkou.

„Ovocné sady zaujali nielen mladé páry, ale aj rodiny s deťmi. Veď priestranný a dispozične veľmi dobre riešený trojizbový byt s balkónom tu môžu kúpiť už od 159 960 eur,“ hovorí výkonný riaditeľ developera projektu JTRE Pavel Pelikán. Byty sú navyše za túto cenu dodávané aj s pivničnou kobkou.

Štvrť kladie dôraz na kvalitu prevedenia stavieb aj verejných priestorov. Developer sa snažil o vytvorenie komunitného a rodinného dojmu. V štvrti sa nachádza detské ihrisko, komunitný gril. Okrem toho sa uvažuje aj o komunitnej záhrade, kde si obyvatelia vypestujú domácu zeleninu či drobné ovocie. Súčasťou projektu sú okrem fontánky s pitnou vodou aj dve studne určené na zalievanie zelene nielen v parku.

Až 3-tisíc nových stromov môže vyrásť v Petržalke
Neprehliadnite

Bude Petržalka zelenšia? Na brehu Dunaja tam môže vzniknúť zelená zóna s 3-tisíc stromami

„Zameranie projektu na pestrú cieľovú skupinu, ktorá vytvorí živú komunitu, sa ukázalo ako úspešné. Už za prvé tri týždne predaja si našlo majiteľa 250 bytov a záujem kupujúcich ešte narástol, keď sa rozbehli stavebné práce. Prví obyvatelia sa do svojich nových bytov budú môcť nasťahovať už v priebehu budúceho roka,“ približuje Ivan Bratko, riaditeľ predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE.

Výstavba prebieha plynulo podľa harmonogramu. Na hrubú stavbu sa použilo 18-tisíc kubických metrov betónu. V súčasnosti už generálny dodávateľ stavby začal s osádzaním okenných výplní, ktoré budú zladené s farbou fasády, čo zvýrazní čisté línie budov. Zintenzívňujú sa aj práce v interiéri a po montáži vnútorných rozvodov zdravotechniky, ústredného kúrenia, elektriny a vzduchotechniky sa začnú realizovať aj omietky v bytoch a ostatné práce.