V rámci zmýšľaného Dunajského parku a promenády by mohla v okolí výstaviska Incheba vyrásť nová zelená zóna s 3-tisíc stromami. Petržalský breh Dunaja tak môže v budúcnosti prejsť výraznou zmenou. Zóna je súčasťou projektu národného kultúrneho a kongresového centra, pričom Incheba je jedným z uchádzačov o dotáciu na jeho výstavbu.

Incheba budúcnosti
Neprehliadnite

Rozinovci sa chcú uchádzať o desiatky miliónov eur na rekonštrukciu Incheby

„Chceme na petržalskú stranu Dunaja priniesť viac života a vybudovať kvalitný a užitočný verejný priestor plný zelene, ktorý bude Bratislavčanom k dispozícii 365 dní v roku. Aj preto sme prišli s ideou tzv. zelenej zóny, ktorá okrem iného zahŕňa aj nový Dunajský park a promenádu. Našou víziou je zelená Incheba, ktorá bude plnohodnotným výstavno-kongresovým priestorom a verejno-spoločenským miestom, ktorý bude plnohodnotne slúžiť mestu a návštevníkom ďalšie generácie,“ povedal Alexander Rozin ml., výkonný riaditeľ Incheba,.

Projekt národného kultúrneho a kongresového centra počíta aj s konceptom zelených striech. Zámerom je najmä prispieť k uhlíkovej neutralite Bratislavy. Na tvorbu verejného priestoru so zelenou zónou Incheba oslovila svetoznáme newyorské architektonické štúdio Diller Scofidio + Renfro (DS+R). Je známe tým, že sa špecializuje na výstavbu kongresových a koncertných sál.