Vila Zuberec vyrastie v lokalite Hrady pri Penzióne Milotín, asi pol kilometra od centra obce. Na pozemku s rozlohou takmer päťtisíc štvorcových metrov postaví developerská firma bratislavských architektov trojpodlažnú budovu s podkrovím a parkovisko.

„Vila Zuberec prinesie modernú architektúru využívajúcu materiály príbuzné dedinskej architektúre - drevo a kameň,“ charakterizuje projekt Richard Duška, predseda predstavenstva VI Group. V uzavretom areáli vznikne aj 62 vonkajších parkovacích miest.

Na Orave postaví VI Group Vilu Zuberec, chce osloviť investorov

Vila Zuberec - vizualizácia Zdroj: VI Group

Na prízemí budovy bude vstupná lobby s recepciou a barom, lyžiareň, wellness a kancelária pre správcu. Za budovou vznikne barová terasa s vonkajším sedením a detské ihrisko. Apartmány v tejto časti budú mať vonkajšie terasy. Na prízemí a poschodiach bude aj 35 pivničných kobiek.

Apartmány sú jedno- a dvojizbové s výmerami od 28 do 64 štvorcových metrov, takmer všetky majú aj balkón, lodžiu alebo terasu. „Apartmány je možné aj spájať do trojizbových jednotiek,“ dopĺňa projektová manažérka Svetlana Zimanová.

Ceny obytných jednotiek v štandarde bez zariadenia sa pohybujú okolo 1 800 eur za štvorcový meter. Apartmány tak vyjdú na vyše 47-tisíc až do 128-tisíc eur. Ceny kobiek dosahujú od 1 600 do 3 300 eur.

„Všetkých 60 apartmánov spĺňa normy a má vydané povolenie pre byty,“ dodáva S. Zimanová. Predaj však cieli najmä na investorov, ktorí chcú zarábať na prenájme na dennej alebo týždennej báze s tým, že apartmán môžu aj sami využívať.

Developer preto ponúka aj služby správy a prenájmu. Majiteľ môže nahlásiť termíny, kedy chce apartmán sám využívať a po zvyšok roka sa o jeho údržbu a prenájom postará správca za 30-percentný poplatok. V cene je marketing ubytovania, upratovanie, výmena bielizne, energie, poplatok za používanie wellnessu a lyžiarne.

Na Orave postaví VI Group Vilu Zuberec, chce osloviť investorov

Vila Zuberec - vizualizácia Zdroj: VI Group

Počíta sa s tým, že ide o celoročnú rekreačnú lokalitu, investícia sa podľa developera v závislosti od vyťaženosti môže vrátiť do ôsmich až 13 rokov. Zdôrazňuje pritom podstatne nižšie obstarávacie náklady ako pri kúpe bytu v Bratislave alebo v Tatrách.

Začiatok výstavby Vily Zuberec je plánovaný na druhý štvrťrok 2018 s dokončením koncom roka 2019. VI Group získala pozemok ešte pred krízou, vykonala malé pozemkové úpravy a stavebné povolenie získala už v roku 2009. So spustením predaja a výstavby však čakala na vhodnú situáciu na trhu. „Urobili sme dispozičné zmeny, projekt sme zaktualizovali,“ dodáva R. Duška.

Na Orave postaví VI Group Vilu Zuberec, chce osloviť investorov

Vila Zuberec - vizualizácia Zdroj: VI Group

VI Group patrí medzi najaktívnejších developerov nového bývania na Slovensku. Podľa rebríčka portálu TREND Reality prišla firma za posledných päť rokov na trh s najväčším počtom projektov, v počte bytov obsadila šieste miesto. Tento rok skolaudovala rekonštrukciu historického Feiglerovho domu a Muchovo námestie so 125 bytmi, aktuálne sa začínajú prvé kolaudácie Panónky.

Z projektov vo výstavbe už vypredala byty v Starom háji, ktorý má byť hotový do konca budúceho roka. Na vyše 60 percent je vypredaný zatiaľ najväčší projekt Matadorka a polovica bytov už našla majiteľa aj v komplexe Vila Ľadová v Starom Meste.