Projekt developerskej spoločnosti HSC Real Estate spustil predaj začiatkom tohto mesiaca a výstavbu plánuje odštartovať v apríli. V prvej etape vyrastú dve bytovky, ktoré majú byť hotové koncom budúceho roka.

Väčší objekt A situovaný pozdĺž Ovocnej ulice bude mať na prízemí obchodné priestory a na poschodiach 16 bytov. Za ním je umiestnený menší blok B s ôsmimi bytmi. V rámci areálu vzniknú aj oddychové plochy, zeleň, detské ihrisko a parkovacie miesta. Parkovanie pre byty však bude sústredené v podzemnej garáži.

Na okraji Bratislavy vyrastú Sady Jarovce

Sady Jarovce - vizualizácia Zdroj: HSC Real Estate

Väčšiu časť ponuky tvoria rozľahlé štvorizbové byty, ktorých má byť 16. Doplnené sú o dva trojizbové a šesť dvojizbových bytov. Jeden z priestorov je apartmán a tri sú mezonety. Výmery sa pohybujú od 53 do 114 štvorcových metrov. Každý byt má aj balkón alebo terasu.

Ceny bytov siahajú od 146-tisíc do vyše 312-tisíc eur. Štvorcový meter tak vyjde od vyše 2 400 do necelých 2 600 eur. V štandarde sú tepelné čerpadlá, podlahové kúrenie, stropné chladenie aj predpríprava na žalúzie. Projekt má byť nízkoenergetický v triede A1.

Stojiská v podzemnej garáži sa predávajú za 12-tisíc eur. Bude tu aj parkovanie pre bicykle a príprava na dobíjanie elektromobilov. Celý dom má byť plne bezbariérový.

Neskôr plánovaná druhá etapa má nahradiť susednú predajňu reťazca Terno. Developer má ešte ďalšie pozemky za objektom B pozdĺž zástavby rodinných domov na Rastlinnej ulici.

Väčšia výstavba prebiehala doteraz najmä na severnom okraji Jaroviec. Sitno Holding tu má projekt Jantár, Adom. M Studio premieňa sýpku na Design Center Jarovce a väčšie pozemky vlastnia španielski investori pod hlavičkou Jarovce Investment.