Hlavné mesto vydalo záväzné stanovisko k Fenix Parku ešte v júli 2017. Magistrát v rozhodnutí konštatoval, že zámer nie je v rozpore s územným plánom.

Iný názor má však mestská časť Nové Mesto, na ktorej území má komplex vyrásť. Starosta Rudolf Kusý podal v decembri minulého roka odvolanie voči rozhodnutiu odboru životného prostredia bratislavského okresného úradu, ktorý dal Fenix Parku takisto zelenú.

Mestská časť žiadala úrad, aby svoje záverečné stanovisko zmenil na nesúhlasné. „Sme presvedčení, že projekt je v rozpore s územným plánom hlavného mesta,“ tvrdil vtedy hovorca mestskej časti Marek Tettinger. Aj aktuálne pre TREND Reality potvrdil, že na ich stanovisku sa nič nezmenilo.

Nové Mesto argumentuje tým, že stavba má vzniknúť na stabilizovanom území, kde územný plán počíta so zachovaním súčasných funkcií bez zásadnej zmeny jeho charakteru. To však podľa mestskej časti projekt Fenix Park nespĺňa.

Podľa mesta je územný plán dodržaný

Úrad odvolanie Nového Mesta zamietol. V rozhodnutí uvádza, že úlohou posudzovania zámeru navrhovanej činnosti podľa zákona o posudzovaní nie je skúmať, či predložený zámer je, alebo nie je v súlade s územným plánom.

Inak povedané, prípadný nesúlad s územným plánom by mohlo v skoršej fáze namietať mesto, čo sa však nestalo. Mestská časť už skôr avizovala, že

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa