Projekt Fenix Park chce postaviť na nároží ulíc Račianska, Kukučínova a Jarošova spoločnosť Wigro Trade Center, v ktorej minulosti figuroval aj Juraj Široký a dodnes ju ovládajú jemu blízki podnikatelia.

Na pozemkoch je zbúraný vyhorený areál bratislavských mlynov a pekárne, Hospodárske noviny informovali, že J. Široký ich v minulosti kúpil od súčasného českého premiéra Andreja Babiša. Fenix Park má do frekventovanej lokality priniesť dva obytné domy so 14 respektíve 19 nadzemnými podlažiami.

Projekt v súčasnej, viackrát upravenej podobe počíta v prvom bloku A so 48 bytovými jednotkami a dvomi apartmánmi. Vo vyššom bloku má byť 97 apartmánových jednotiek, dovedna teda 147 bytových a nebytových priestorov. 

Fenix Park už má súhlas mesta aj úradov, mestská časť projekt odmieta

Zdroj: EIA / Wigro Trade Center

V parteri obidvoch objektov sa nachádzajú obchodné priestory a recepcia, v bloku B sa na prvom nadzemnom podlaží počíta aj s reštauráciou a ďalšími prenajímateľnými priestormi pre obchodné prevádzky. Na druhom nadzemnom podlaží majú byť v oboch budovách kancelárie na prenájom.

Medzi obidvoma objektmi sa má nachádzať spoločný verejný priestor, ktorý pozostáva z oddychových terás so zeleňou, prístrešku pre MHD a stojiska pre bicykle. V podzemných podlažiach sú navrhnuté parkovacie miesta – 256 stojísk, ďalších 28 miest má byť vonku na teréne. Plocha celého územia predstavuje skoro 5 200 štvorcových metrov.

V (ne)súlade s územným plánom 

Hlavné mesto vydalo záväzné stanovisko k Fenix Parku ešte v júli 2017. Magistrát v rozhodnutí konštatoval, že zámer nie je v rozpore s územným plánom.

Iný názor má však 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa