Už tento týždeň sa začína predávať prvý z trojice projektov, ktorý vzíde zo spolupráce  spoločnosti BC Building a Labaš. Na košickom sídlisku KVP vyrastie projekt Veža Euphoria. V trojuholníku ulíc Trieda KVP, Wuppertálska a Starozagorská investor nakreslil desaťpodlažný vežiak.

Kým na prvom podlaží bude predajňa potravín Fresh, druhé je vyhradené pre kancelárie. Zvyšok stavby tvorí 72 bytových jednotiek. Najväčšie zastúpenie majú dvojizbové (38) a trojizbové (29) byty. Ponuku dopĺňa päť štvorizbových bytov.

Ceny jednotiek sa pohybujú od 1 250 do 1 425 eur za štvorcový meter. Napríklad za trojizbový byty s rozlohou 69,2 štvorcového metra a balkónom s veľkosťou 9,6 štvorcového metra pýta developer 125 800 eur. Najlacnejší byt v ponuke stojí 59 500 eur. Naopak, najviac pýta developer za štvorizbový byt s rozlohou 140,6 štvorcového metra. Jeho cenu stanovil na 291 675 eur.

V cene bytu nie je zahrnuté parkovacie stojisko. Ceny parkovania ešte nie sú stanovené. „So stavebnými prácami by sme chceli začať na konci tohto, alebo začiatkom budúceho roka,“ hovorí pre TREND Reality Radovan Čop, konateľ spoločnosti BC Building, ktorá projekt realizuje.

Ako investor však pri tejto stavbe figuruje aj známa spoločnosť Labaš, ktorá stojí za maloobchodnou sieťou Fresh. Práve na jej pozemkoch projekt vzniká. „Spoločnosť Labaš chcela na pozemku stavať len supermarket a nemala s ním ďalšie plány,“ vysvetľuje zárodok spolupráce R. Čop.

Obchodník Labaš sa spája s developerom, vzniknú obchody i byty

Euphoria Moldavská Zdroj: BC Building

Nezostane pritom len pri spolupráci pri tomto projekte. Spojenie BC Building – Labaš si obe spoločnosti zopakujú pri ďalších dvoch projektoch. Na Moldavskej ulici vyrastie komplex Euphoria Moldavská, ktorý okrem supermarketu prinesie aj kancelárie typu A. Projekt pritom nie je nový, Labaš ho predstavil už v roku 2013. Odvtedy však prešiel zmenami.

Tretím realizovaným projektom, ktorý využije spojenie pozemkov spoločnosti Labaš a developera BC Building, je Veža Euphoria II, ktorá taktiež vyrastie na sídlisku KVP. Od prvej veže bude vzdialená asi 800 metrov a developer ju chce postaviť na pozemkoch, ktoré spoločnosť Labaš kúpila od skupiny Penta Investments .

Obchodník Labaš sa spája s developerom, vzniknú obchody i byty

Veža Euphoria Zdroj: BC Building

Vežiak má vyrásť vedľa obchodu Lidl a Polikliniky ProCare na ulici Jána Pavla II. Jeho podoba je totožná s prvým rezidenčným projektom pripravovaným na Sídlisku KVP. So stavebnými prácami by sa malo začať asi o dva roky, kolaudácia je naplánovaná na rok 2021.

Spoločnosť BC Building je nová a doteraz nerealizovala žiadny developerský projekt. Na stránke však odkazuje na to, že je personálne prepojená so staviteľom projektov Park Anička, Panoráma IV, Villa Park Plaza Prešov či Panský Les Malá Ida.