Budova dokončená začiatkom roku 2014 je plne prenajatá. K päťtisíc štvorcovým metrom kancelárskych priestorov preto rakúsko-nemecký developer Bischoff & Compagnons Property Networks pridá ďalšie dve budovy s 10-tisíc m2. Výstavbu druhej etapy spustí v máji tohto roku. Noví nájomníci sa budú môcť nasťahovať v roku 2018.

„Košice trpia akútnym nedostatkom nových a kvalitných budov pre príjemnú a pohodlnú prácu v kancelárii. Budova EcoPoint je nositeľom veľmi vysokej kvality, ktorú ponúka ako štandard. Poloha budovy v blízkosti obchvatu mesta je z pohľadu štandardov vyspelej Európy veľmi preferovaná, avšak tento trend je pre Košice stále veľkou neznámou,“ hovorí Miroslav Cimerman, konzultant CBRE Slovensko, ktorá je prenajímateľom budovy.

V okolí bizniscentra sú v pláne aj ďalšie podobné projekty. EcoPoint sa chce odlíšiť tým, že ide o ekologickú a trvalo udržateľnú budovu s nízkymi prevádzkovými nákladmi. Podľa správcu ide o najzelenšiu administratívnu budovu na Slovensku s certifikátom LEED Gold.

Komplex stojí na vstupe do Košíc z Prešova a Michaloviec, na pomedzí dvoch veľkých košických sídlisk – Dargovských Hrdinov a Ťahanoviec. Celkovo tu má byť štyristo parkovacích miest.

V Košiciach začnú stavať druhú etapu projektu EcoPoint

EcoPoint Košice - etapy projektu Zdroj: CBRE

Developer projektu, spoločnosť Bischoff & Compagnons Property Networks zrealizovala, alebo sa v súčasnosti podieľa na realitných projektoch v objeme nad jednu miliardu eur s celkovou plochou vyše pol milióna štvorcových metrov. Špecializuje sa na zelené kancelárske a hotelové projekty.