Nový obytný komplex plánuje Cresco na Agátovej ulici, v momentálne nezastavanom území. Ide o pozemok pri ceste s miernym svahovým stúpaním s celkovou rozlohou 2,3 hektára.

V susedstve sa nachádza spomínaný Penati Club. Za železničnou traťou a cestou je rozvíjajúce sa územie v okolí Bory Mall.

Od autorov Slnečníc

Cresco na projekte nazvanom Sand Resort začalo pracovať ešte v roku 2017. Developer podobu novej štvrte zveril rovnako ako v prípade svojho projektu Slnečnice v Petržalke architektonickému štúdiu Compass Architekti.

Z projektu pre stavebné povolenie vyplýva, ako má nová obytná štvrť vyzerať. Tvoriť ju budú byty, apartmánový dom, apartmánový hotel, ktorý má popri hlavnom objekte ešte samostatne stojace apartmány, takzvané depandance hotela.

Bytový dom s apartmánovým domom a hotelom tvoria jeden stavebný celok v tvare písmena „E“. Komplex má štyri nadzemné podlažia a jedno podzemné.

„Pozemok má prevýšenie 10 metrov so stúpaním svahu smerom k lesu, čo navrhovaná zástavba rešpektuje výškovým a priestorovým radovaním od Agátovej ulice smerom k lesu od štvrtého nadzemného podlažia postupným ustupovaním terás líniového objektu až po druhé nadzemné podlažie,“ píše developer.

V bytovej časti je umiestnených 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa