Mestá a obce blízko Bratislavy sa naďalej rozrastajú, napriek zhoršujúcej sa dopravnej dostupnosti. V Dunajskej Lužnej sa chystá projekt Pri sušiarni, ktorého prvá fáza v podobe infraštruktúry je momentálne v prípravnom procese pre posúdenie vplyvov na životné prostredie. Investorom je spoločnosť Freehold, s.r.o.

Celková plocha pozemkov je takmer 12 hektárov, na ktorých majú vyrásť rodinné domy, radové rodinné domy, bytovky i polyfunkčné objekty. Predbežne sa počíta s podlahovou plochou na úrovni 19 170 až 34 640 štvorcových metrov.

Podľa dokumentov predložených štátnym orgánom má v zóne na severovýchod od centra obce vyrásť 119 rodinných domov a osem bytových s podlahovou plochou na úrovni 3 675 m2. To môže podľa odhadov TRENDreality.sk predstavovať okolo 50 bytov. Okrem toho sa počíta aj s objektom polyfunkcie a občianskej vybavenosti, ktorej vznikne viac než tisíc štvorcov.

Samotné rodinné domy majú mať šesť- až desaťárové pozemky, radové domy potom 4,5 až 7 árov. Potreby parkovania má pokryť plánovaných celkovo 369 miest, ktoré vzniknú v rámci rodinných domov i bytoviek.

Nové domy a byty v Dunajskej Lužnej

Plány v súčasnosti hovoria o výstavbe potrebnej infraštruktúry a jej štarte už toto leto. Pri takomto predbežnom odhade by mali byť siete hotové o rok a pri nákladoch vo výške 0,5 milióna eur, o čom hovorí štúdia EIA. Výstavba samotnej obytnej zóny je naplánovaná do troch etáp.

Dopravná dostupnosť z juhovýchodného smeru Bratislavy je často diskutovanou témou. Zlepšila sa prebudovaním pôvodnej dvojprúdovej cesty na trojprúdovú, čo zlepšilo jej rannú priepustnosť. Už niekoľko rokov sa počíta aj s vybudovaním obchvatu v podobe rýchlostnej cesty R7.

Zobraziť Pri sušiarni na väčšej mape

Foto - Pri sušiarni