V Košiciach pribúda v týchto dňoch ďalšia novostavba. Investičná skupina Penta, ktorá stojí za developerským projektom Nová terasa už dokončila prvú časť a do konca roka by rada stihla aj ďalšiu. Nasledujúci vývoj potom závisí od situácie na trhu a dopytu klientov.

Komplex blízko Triedy SNP priniesol dokopy vyše 160 bytov, čo je o pätinu menej, než firma pôvodne plánovala. „Projekt sa nezmenšoval, došlo len k zmenám dispozícií bytov, konkrétne k spájaniu menších bytov. Na základe dopytu klientov vznikli nové  3-, 4- a 5-izbové byty,“ pre TRENDreality.sk vysvetľuje Lea Krčmáriková, PR špecialistka skupiny.

V súčasnosti je skolaudovaných 83 bytov v prvej fáze. Ich výmera siaha od 37 m2 po viac než 100 štvorcových metrov. Ceny sa pohybujú niekde na úrovni od 1 300 po 1 600 eur za štvorec. Napríklad trojizbový byt s výmerou 77 m2, lodžiou a pivnicou je v ponuke za 119-tisíc.

Nová terasa od Penty je sčasti hotová

Podľa oficiálnej webstránky je momentálne predaných 33 bytov zo skolaudovanej 83-bytovej prvej fázy. „S postupom stavebných prác sa dopyt zvyšuje. Prichádzajú aj takí, ktorí majú odporúčania na náš projekt, predovšetkým na kvalitu,“ hovorí L. Krčmáriková. Druhý blok je zatiaľ vo výstavbe, bude obsahovať 81 ďalších bytov, s dokončením ktorých sa počíta do konca roka.

Penta naštartovala výstavbu v roku 2011, tohtoročné dokončenie je v súlade s vtedajšími plánmi. Obytné bloky v tesnom susedstve nemocnice L. Pasteura majú dnes najviac deväť nadzemných podlaží a sú navzájom poprepájané. To vytvára vnútorné nádvoria určené pre oddych obyvateľov. "Po dokončení súčasnej výstavby budeme vyhodnocovať aktuálnu situáciu na trhu a podľa nej sa rozhodne o ďalších etapách," hovorí zástupkyňa developera.

Vedľa Novej terasy bol naplánovaný aj projekt Central Park z dielne britského fondu Letterstone, ktorý aj spustil predaj. Neskôr sa však po tunajších plánoch i samotnom investorovi zľahla zem. V Košiciach sa stavajú alebo pripravujú aj ďalšie novostavby, napríklad Domény, Šafránová záhrada, Valentina, či bytovka na Dobšinského. Komplex Penty patrí medzi najväčšie.

Zobraziť Nová terasa na väčšej mape

Foto – Nová terasa