Nákupné možnosti v Košiciach rozšíri nová nákupná galéria na sídlisku Nad jazerom. Hoci vo východoslovenskej metropole fungujú nákupné centrá ako Atrium Optima, Aupark, Cassovia či Galéria, táto časť mesta zatiaľ okrem špecializovaného OC Idea žiadne nemá.

Nový Kaufland a priľahlá nákupná galéria vyrastú na nevyužívanej ploche s rozlohou vyše 29-tisíc štvorcových metrov v chátrajúcom priemyselnom areáli bývalého Mäso – východu na pravom brehu Hornádu. V susedstve už stojí reštaurácia McDonalds.

Dominantou areálu bude predajňa Kauflandu s predajnou plochou 4 500 štvorcov. Pri nej bude stáť nákupná galéria v tvare písmena L so šiestimi väčšími prevádzkami na ploche 4 250 m2. Zvyšok plochy zaberie 343 parkovacích miest.

Vjazd do nového areálu bude riešený odbočkou k McDonaldu. Na križovatke Slaneckej ulice s ulicou Napájadlá pribudnú semafóry.

V Košiciach pribudne menšie nákupné centrum

Výstavba nového obchodného centra sa má začať v septembri a má trvať rok. Celkové náklady odhaduje investor na päť miliónov eur a prevádzka by mala priniesť sto pracovných pozícií.

Žilinský developer Istrofinal realizoval komerčné projekty ako priemyselný park v Hornom Hričove, supermarkety Tesco v Žiline – Hájiku, Čadci a Trebišove. Na žilinskom sídlisku Hájik má aj projekt bytového domu.

View OC Kaufland a Nákupná galéria Košice in a larger map

Ilustračné foto – Daniel Suchý