Projekt sa chystá na zastavanom pozemku, kde sa v súčasnosti nachádza prevádzka spoločnosti Autopolis, ktorá sa zaoberá servisom a predajom vozidiel.

Už pôvodný zámer predstavený v roku 2015 počítal so zbúraním showroomu a postavením dvoch obytných blokov, pričom vyšší z nich mal siahať až po deviate podlažie.

Medzičasom sa projekt upravil, znížil sa počet podlaží a zmenila sa jeho podoba, zachovaný zostal počet bytov – 53. Úrady sa v uplynulých mesiacoch zaoberali početnými sťažnosťami voči zámeru.

Námietky firiem aj ľudí z okolia

Námietky týkajúce sa plánovanej výstavby doručili obyvatelia okolitých bytoviek, fyzické osoby, združenia samospráv, ale aj firmy sídliace v bezprostrednej blízkosti Autopolisu.

Spoločnosť D.M.P. Steel, ktorá sídli v tesnej blízkosti a s budovou showroomu v minulosti tvorila jeden celok, sa obáva, že vplyvom činnosti investora príde k poškodeniu jej nehnuteľnosti. Búranie susednej budovy by mohlo narušiť statiku a podľa námietky by mohlo prísť k poškodeniu budovy D.M.P. Steel respektíve až znemožneniu užívania.

Spoločnosť podala aj ďalšie námietky, rovnako aj iná firma susediaca hneď vedľa. Väčšinu z nich úrad zamietol. Uznal len, že

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa