O tom, že na rohu Račianskej a Pionierskej ulice sa chystá nová výstavba, sa vedelo už skôr. Ešte pred tromi rokmi informovali TREND Reality o tom, že spoločnosť Junis Development chce nahradiť showroom predajcu automobilov rezidenčným projektom. Zámer predpokladal výstavbu dvoch obytných blokoch a 50 bytov.

Prekreslený projekt

Od oznámenia tohto zámeru prešlo tri a pol roka a firma z rovnakej skupiny predstavila úradom prekreslený projekt. Na pozemkoch, na ktorých dnes stojí predajňa automobilov, má vyrásť objekt s tromi blokmi.

Investor počíta s výstavbou objektu s dvomi podzemnými podlažiami, nad ktorými majú vyrásť bloky s označením A, B a C. Trojicu blokov má pritom spájať dvojpodlažná nadzemná podnož, v ktorej by mali byť situované prevádzky ponúkajúce občiansku vybavenosť. Nad garážou je navrhnutá pochôdzna strecha so zeleňou a parkovou úpravou.

Blok A by mal mať päť, bloky B a C sedem nadzemných podlaží s tým, že posledné podlažie bude ustúpené. Celkovo by malo byť v polyfunkčnom komplexe 53 bytových jednotiek. Najväčšie zastúpenie by mali mať dvojizbové byty, keď by ich v komplexe malo byť 22. Ponuku má doplniť 15 trojizbových, 13 jednoizbových a tri štvorizbové byty.

Úprava križovatky

Komplex by malo obsluhovať 94 parkovacích miest. Až 90 z nich má byť situovaných v podzemnej garáži a ďalšie štyri sú navrhnuté na prvom nadzemnom podlaží. Dopravne má byť komplex napojený na Račiansku a Pioniersku ulicu, investor predpokladá aj úpravu priľahlej križovatky.

Kedy by mohli projekt realizovať, je nateraz otázne. Ešte pred tromi rokmi investor predpokladal, že stavbu budú dokončovať v tomto roku. Projekt predkladá spoločnosť Račianska 69, personálne prepojená na spoločnosť Junis Development, ktorá projekt pôvodne predkladala. Majiteľom pozemkov je zasa spoločnosť Allwa, ktorá je tiež personálne prepojená na obe uvedené spoločnosti.