Pre developera Metrostav Slovakia je areál bývalého chemického závodu Matador v blízkosti železničnej stanice Petržalka veľmi zaujímavý. Vidí v ňom potenciál pre budúci rozvoj miestnej časti Dvory. Náklady na Kopčianku sú podľa jeho vyjadrenia vyše 40 miliónov eur.

Slovenská časť českej skupiny Metrostav sa chce sústrediť najmä na rekultiváciu brownfieldov. Príkladom je stavba v areáli Matadoru, kde boli v minulosti sklady. V závere roka 2021 tam ukončil hrubú stavbu troch bytových domov. Metrostav Slovakia aktuálne stavia svoj prvý developerský projekt v Košiciach na Popradskej ulici, ktorý prinesie na trh 265 bytov. S jeho výstavbou začal v 2. kvartáli minulého roka.

Veľký záujem o 4-izbové byty

Parkovanie v Kopčianke je riešené prevažne na povrchu. Každý objekt má však aj menšiu podzemnú garáž. Developer predáva byty po etapách, ďalšie uvoľní od marca tohto roka. V prevahe sú 2-izbové byty (162), pred 3-izbovými (63) a 4-izbovými (6). Vzhľadom na to, že koncom minulého roka stúpli ceny 4-izbových bytov, TREND sa spýtal developera, aký je o ne záujem.

„Tieto byty nie sú veľkometrážne, ale skôr v štandardnej výmere pre danú kategóriu. O tieto byty je veľký záujem, čo výrazne ovplyvňuje ich cenu a potvrdzuje analýzu Národnej banky Slovenska,“ odpovedal development manažér Metrostavu Slovakia  Lukáš Micka s tým, že pri menších bytoch evidujú aj kúpu ako investíciu.

Výrazný vplyv na záujem o byty s vyšším počtom izieb, s troma izbami a viac priniesla najmä pandémia koronavírusu. To súvisí podľa neho s vysokým podielom práce z domu a dištančného vzdelávania žiakov a študentov.

Balíky bytov s rôznymi cenami

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa