Jeden z popredných bankových domov  na Slovensku úveruje rezidenčnú výstavbu s takmer 300 bytmi v lukratívnom širšom centre hlavného mesta v blízkosti budúcej autobusovej stanice Nivy a dunajského nábrežia, vrátane prípravných stavebných prác. Developer Mint Investments sa rozhodol pre Tatrabanku, pretože ponúkla najlepšie podmienky a je stabilným a silným partnerom, ktorý má skúsenosti s podobnými projektami na Mlynských Nivách.

Projekt Metropolis
Neprehliadnite

Projekt Metropolis v lokalite Mlynské nivy začína s predajom bytov

Plánovaný termín dokončenia Metropolisu je štvrtý kvartál 2023. Developer 3. mája tohto roka odštartoval prípravné práce. Podzemné práce spojené so zakladaním ikonickej stavby v tvare písmena M a výstavbou spodnej stavby, by sa mali skončiť približne o deväť mesiacov, začiatkom roka 2022. 

Metropolis
  • Budovu v tvare písmena „M“ tvoria dve zrkadlovo otočené veže s výškou 63 metrov
  • V podzemí je miesto na parkovanie, pivnice kobky
  • Semiprivátny park s detským ihriskom bude mať plochu 3 914 štvorcových metrov
  • Na prvých dvoch podlažiach budú obchodné priestory
  • Celková objektom zastavaná plocha je 2 985 štvorcových metrov
  • Celková úžitková plocha bude zaberať 33 526 štvorcových metrov
  • Autorom architektúry je Juraj Sonlajtner z ateliéru City Work Architects

„Spolupráca s kredibilným partnerom – s Tatra bankou predstavuje pre potenciálnych záujemcov záruku, že ide o kvalitný, konkurencieschopný projekt s vynikajúcim investičným potenciálom,“ povedal Sebastien Dejanovski zo spoločnosti Mint Investments. Lokalita, kde vzniká nový downtown, ktorý patrí z pohľadu investícií k prémiovým. Zároveň ocenil dôveru Tatra banky v ich projekt. Vedúca oddelenia financovania nehnuteľností v Tatra banke Danka Morávková uviedla, že lokalita nového centra Bratislavy a skúsený partner Mint Investments robia z Metropolisu veľmi atraktívny rezidenčný projekt.

Projekt Metropolis
Neprehliadnite

Začali stavať bratislavský Metropolis, dokončia ho v roku 2023

Projekt disponuje okrem bývania v 298 bytoch dopravnou dostupnosťou a občianskou vybavenosťou. Bude mať 16 až 18 podlaží, semiprivátny park s rozlohou 3 900 m2 a takmer 1 400 m2 obytných priestorov a tri podlažia pre parkovanie. V projekte sa nachádzajú byty a apartmány s predzáhradkami, balkónmi a terasami. Na prvých dvoch nadzemných podlažiach bude komerčný parter, ktorý vytvorí priestor pre obchody, reštaurácie, kaviarne a služby. Aktuálne je predaných  40 percent bytov.