Zámer nakreslil investor v juhovýchodnom cípe katastrálneho územia Severné mesto, na hranici medzi priemyselnou časťou Košíc, koncetrovanou okolo hlavnej železničnej trate a regulovaným tokom rieky Hornád a existujúcou zástavbou rodinných domov Moravskej, Českej a Slovenskej ulice. 

Obytný komplex s občianskou vybavenosťou má podľa návrhu uzavrieť dve paralelné línie – nachádzať sa bude medzi Slovenskou ulicou a železničnou traťou. 

Domy v plnej výbave

Riešenie obytného komplexu Urban Jungle Park podľa investora reaguje na urbanisticky zaujímavé prostredie, ktoré je síce v blízkosti hlavnej železničnej trate, ale v priamej nadväznosti na centrum v jednej z najvyhľadávanejších častí Košíc.

Projekt kombinuje bývanie v rodinných domoch radovej zástavby a polyfunkčného apartmánového domu. Konkrétne zahŕňa radová zástavba 54 rodinných domov, každý z úžitkovou plochou 125 štvorcových metrov a súkromnými záhradkami za domom. Pred každým domom sú vytvorené dve parkovacie miesta pre autá.

V Košiciach chystajú projekt za 20 miliónov. Pribudnú domy, apartmány aj obchody

 

Súčasťou domov budú tepelné čerpadlá pre ekologické vykurovanie a zelené strechy. „Je možnosť voliť domčeky s väčšou aj menšou záhradkou. Domčeky sa budú na rozdiel od mnohých iných projektov predávať nie vo formáte holodom, ale v plnej výbave,“ priblížil pre TREND Reality prešovský podnikateľ Igor Urban, ktorý stojí za projektom. 

Netradičná protihluková bariéra

Pre „zlepšenie odhlučnenia“ riešeného územia sa navrhuje umiestnenie päťpodlažnej budovy občianskej vybavenosti s posledným spolovice ustúpeným podlažím, lokalizovanej paralelne so železničnou traťou, pozdĺž východnej hranice pozemku so zalomením na severnej strane pozemku.

Polyfunkčný apartmánový dom je tak druhým obytným súborom komplexu, ponúknuť má 60 ubytovacích jednotiek.

Dom zahŕňa štruktúrované priestory určené na apartmánové bývanie a tiež obchodné aktivity, respektíve činnosti spojené s ďalšími mimoobchodnými funkciami občianskej vybavenosti a administratívy, ktoré budú orientované do dvorovej časti objektu. V projekte sa píše o 20 obchodných prevádzkach a ďalších jednotkách občianskej vybavenosti. 

V Košiciach chystajú projekt za 20 miliónov. Pribudnú domy, apartmány aj obchody

 

Obchodné priestory predstavujú viac ako 2 600 štvorcových metrov plôch na prízemí. Ich zameranie sa dá podľa investora charakterizovať ako „všetko pod jednou strechou“. „Budú to najmä predajne potravín, drogérie, lekáreň, kaviareň, reštaurácia, kadernícky a kozmetický salón a fitnescentrum,“ načrtol I. Urban. 

Priestory druhého až piateho nadzemného podlažia budú určené pre apartmánové bývanie alebo administratívne využitie a s podzemnými garážami sú prepojené šiestimi komunikačnými jadrami.

Polyfunkčný apartmánový dom bude napojený na komunikačné koridory pre autá, peších aj cyklistov. Prvé podzemné podlažie je určené pre garážové státie s 274 parkovacími miestami. 

Zakomponujú aj park

Východné priečelie polyfunkčného domu lemuje obslužná komunikácia, popri ktorej je umiestnených 45 parkovacích miest, určených najmä pre návštevníkov priestorov občianskej vybavenosti. Priestor medzi západnou stranou polyfunkčného objektu a rodinnými domami bude tvoriť park.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa