Na pozemku obkolesenom zo západu Štúrovou ulicou, z východu parcelami piatich rodinných domov Táborskej ulice a z juhu areálom autoumyvárne na Dunajskej ulici môže čoskoro vyrásť polyfunkčný objekt.

Projekt Opacity aktuálne žiada o územné rozhodnutie.

O zámere TREND informoval ešte v máji 2018. Objekt má vyrásť na pozemku s rozlohou 5,5-tisíca štvorcových metrov. Ten sa podľa informácií TRENDU pripravuje už od marca.

V Košiciach pribudne stovka bytov. Opacity žiada o územné rozhodnutie

 

Do dvoch rokov

Pôvodne bola predmetná parcela oplotená, dnes je už plot minulosťou. Vjazd na pozemok sa pripravuje na severozápadnej hranici pozemku s dopravným napojením na Štúrovu ulicu.

Za projektom stojí Juraj Čonka, ktorý je zároveň majiteľ pozemku. Ten podľa projektovej dokumentácie plánuje investovať 10,8 milióna eur do výstavby. TRENDU sa J. Čonkom nepodarilo skontaktovať. 

Podľa zámeru, ktorý predložil investor úradom na posúdenie, je pripravovaný projekt rozdelený do dvoch funkčných a výškových častí. Východná časť objektu je navrhnutá ako sedempodlažný objekt s dvomi podzemnými a piatimi nadzemnými podlažiami.

V Košiciach pribudne stovka bytov. Opacity žiada o územné rozhodnutie

 

Západná časť objektu je zase navrhnutá ako sedem- až dvanásťpodlažný objekt s dvomi podzemnými podlažiami a piatimi až desiatimi nadzemnými podlažiami, ktoré sú terasovito odstupňované smerom k Štúrovej ulici. Objekt má mať tvar nepravidelného päťuholníka.

Celkový plánovaný počet apartmánov je 113 na ploche 7,2-tisíca metrov štvorcových. Podľa zámeru investor očakáva, že by v objekte mohlo žiť 294 obyvateľov.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa