Poisťovňa Kooperativa má v pláne výstavbu stoviek nájomných bytov. Kúpila totiž pomerne lukratívne pozemky na brehu Zlatých pieskov v Bratislave. Hlavné mesto ale nie je jediná destinácia, na ktorú má Kooperativa mieri.

Spoločnosť zo skupiny Soravia pred 10 rokmi predložila návrh stavby športového komplexu Relax. Ten mal pozostávať z hotela, menších objektov s apartmánmi, športovej haly a ihrísk, či zariadení na rehabilitáciu. Využitá mala byť aj predĺžená vodná plocha. Podľa pôvodných plánov mal byť Relax dokončený v roku 2013, no nestalo sa tak. Koncom minulého roka skupina Soravia predala pozemky. Ich novým majiteľom sa stala spoločnosť VIG ZP, za ktorou stojí poisťovňa Kooperatíva. Informoval o tom portál index.sme.sk.

Rodinný dom
Neprehliadnite

Ceny rodinných domov a bytov v Rakúsku v 3. kvartáli výrazne stúpli

V roku 2019 riaditeľ úseku nehnuteľností Martin Galo na TREND konferencii Reality informoval, že Kooperativa chystá vstup do nového sektora a naznačil výstavbu nájomných bytov. „My sme investor a nie developer. Štandardný developer nechce investovať dlhodobo, peniaze chce reinvestovať. My ako poisťovňa máme ‚dlhé peniaze‘, ktoré chceme zhodnotiť. Nájomné bývanie je jednou z možností, kde to vieme spraviť.“

V úvodnej fáze chceli na Slovensku postaviť 1 500 nájomných bytových jednotiek. Mesačné ceny nájmov sa pohybujú od 400 do 1 359 eur mesačne s kompletným vybavením bytu. Podobnou cestou sa chce Kooperativa vydať aj na Zlatých pieskoch, potvrdila to aj jej hovorkyňa Silvia Nosková Illášová. „Projekt by do danej zóny v spojitosti s priľahlým jazerom priniesol pridanú hodnotu, nakoľko plánujeme vybudovať pre verejnosť príjemné prostredie, kde okrem bývania nájdu aj športové vyžitie a možnosť oddychu v prírode,“ uviedla Illášová.

Salzburg
Neprehliadnite

Ceny bytov v Rakúsku vzrástli, najdrahšie mestá sú Innsbruck a Salzburg

V hlavnom meste pripravuje Kooperativa aj ďalší projekt, detaily však nie sú verejne známe. Poisťovňa tiež avizuje, že Košicami, kde realizovali projekt Lomená Residence (v galérii) a Bratislavou ich snahy nekončia. „Pracujeme aj na nájomných bytoch v Žiline, kde by sme chceli výstavbu spustiť v druhom kvartáli, pripravujeme projekt v Nitre, ktorý je v štádiu získavania povolení,“ dodáva Illášová.