Ceny obytných nehnuteľností v Rakúsku v 3. kvartáli 2020 výrazne stúpli, najmä však rodinné domy, ktorých ceny sa v priebehu jedného roka zvýšili o dvojcifernú percentuálnu hodnotu. Vyplýva to z analýzy katastrálnych záznamov, ktorú vykonala spoločnosť IMMOunited.

Hotel Sheraton v Bratislave má triež ešte voľné izby, cena za 2-lôžkovú izbu je od 125 eur.
Neprehliadnite

Počet prenocovaní v Rakúsku vlani spadol na úroveň 70. rokov

Priemerné ceny rodinných domov najvýraznejšie vzrástli v Tirolsku (o 30,4 percenta), Burgenlandsku (o 27,7 percenta) a Vorarlbersku (o 25,8 percenta). Najmenší nárast zaznamenali spolkové krajiny Štajersko (9,2 %), Dolné Rakúsko (10,4 percenta) a Horné Rakúsko (10,8 percenta). Vo Viedni zdraželi rodinné domy v priemere o 18 percent. Podľa informácií agentúry APA sa najdrahší rodinný dom predal v Tirolsku za 19,8 milióna eur.

V 3. kvartáli zdraželi aj byty v osobnom vlastníctve. Najväčší nárast zaznamenali Horné Rakúsko (o 11,3 percenta), Burgenlandsko (9,7 percenta), Vorarlbersko (8,3 percenta) a Salzburg (7,9 percenta). V troch spolkových krajinách naproti tomu ceny bytov klesli, v Hornom Rakúsku o 4,2 percenta, vo Viedni o jedno percento a v Tirolsku o 0,7 percenta. Najdrahší byt sa predal vo Viedni za 5,4 milióna eur.