Projekt s pôvodným názvom Vajnorská 175 predstavil developer ešte v lete 2016. Vyrásť má na mieste zbúranej budovy, ktorá bola sídlom Kmotríkovej distribučnej spoločnosti Mediaprint-Kapa.

Ide o priemyselnú zónu mimo centra Bratislavy, pripravovaný rezidenčný projekt by tak ráz lokality zmenil. Veľkosťou mal patriť k veľkým výstavbám s takmer päťstovkou bytových jednotiek.

K bytom a apartmánom pribudli sklady

Bratislavský magistrát projekt kritizoval už v rámci procesu EIA, keď zaslal viacero pripomienok. „Predložený investičný zámer hodnotíme ako riešenie s nízkym architektonickým výrazom a kvalitou, bez kontextu na okolitú zástavbu,“ písalo mesto.

Magistrát tiež uvádzal, že navrhnutý rozsah funkcie bývania je v lokalite nadmerný aj vzhľadom na environmentálne zaťaženie riešeného územia, vrátane hluku a emisií z dopravy – blízko je železničná trať – a nízke zastúpenie plôch zelene.

V povoľovacom procese malo napokon mesto momentálne hlavné slovo – k zámeru totiž po takmer dvoch rokoch vydalo zamietavé stanovisko, ktoré v októbri podpísal primátor Matúš Vallo.

Developer pritom 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa