Projekt Vajnorská 175 predstavila úradom spoločnosť RV Development 1 ešte v lete 2016. Zámer počítal s prestavaním budovy, v ktorej sídlila distribučná spoločnosť Mediaprint–Kapa z portfólia podnikateľa I. Kmotríka. Na jej mieste mal vyrásť 12-podlažný projekt so 130 bytmi, 318 apartmánmi, kaviarňou, reštauráciou a škôlkou. Objekt mala obsluhovať podzemná garáž pre 356 automobilov.

Tretia možnosť

Kým zámer z roku 2016 ponúkal dve možnosti usporiadania projektu, aktuálne je na stole aj tretí variant. Oproti prvým dvom mierne narástol počet bytov aj apartmánov. Kým pôvodne malo byť v objekte 130 bytov, tretí variant pridáva štyri byty navyše. Narástol aj počet apartmánov z 318 na 320.

Oveľa výraznejšie narástol počet parkovacích miest. Kým pôvodne uvažoval investor nad 356 miestami, po novom ich má byť spolu 490. „Variant C má zmenené bilancie – má vyššiu hrubú podlahovú plochu nadzemných podlaží a nižšiu plochu podzemných podlaží ako Varianty A a B, celkovo má hrubú podlahovú plochu nižšiu ako varianty A a B,“ píše sa v zámere.

Štart otázny

Podobne ako v prvých variantoch, aj najnovší počíta s tým, že objekt bude mať tvar písmena E. Investor pritom v zámere neodhadol, kedy by mal začať so stavebnými prácami. Odhady spred dvoch rokov hovorili o tom, že výška investície by mala dosiahnuť 22 miliónov eur.

Kmotrík prekresľuje projekt na Vajnorskej, počíta so 454 bytmi a apartmánmi

Pozemky, na ktorých má vyrásť projekt Vajnorská 175 Zdroj: EIA/RV Development 1

Za návrhom stojí spoločnosť RV Development 1, v dokumentácii pre územné rozhodnutie figurovala priamo Kmotríkova Grafobal Group Development. Skupina realizovala projekty ako Radničné námestie či Račany. Aktuálne stavia projekt Tehelné pole pri Národnom futbalovom štadióne.