Projekt v roku 2016 nazýval investor pracovne KRD Area Project, aktuálne už má aj zvučnejšie komerčné meno – Duby. Zverejnené sú aj vizualizácie.

Dva bytové domy majú vyrásť v lokalite Krčace na rozmedzí Karlovej Vsi a Dúbravky. Územie je vymedzené z východnej strany Karloveskou ulicou a Ulicou Mikuláša Schneidera-Trnavského, zo západnej strany poľnou cestou a lesným masívom, z južnej a severnej strany sa nachádzajú záhrady.

Na svahovitom pozemku, kde sa počíta s výstavbou, sú v súčasnosti nevyužívané záhrady. Ide o nezastavané územie s výnimkou menších záhradných stavieb a jedného domu so súpisným číslom.

Viac bytov aj retail 

Projekt Duby počíta s dvomi polyfunkčnými domami, ktoré majú šesť podzemných a 16 respektíve 18 nadzemných podlaží. Domy budú osadené na platforme, ktorú tvorí obchodný dom a hromadná podzemná garáž.

„Dominantnou a architektonicky hodnotnou časťou je presklený vstupný priestor prepojený na lávku, ktorá spája objekt so zástavkami MHD. Vstup sa nachádza medzi polyfunkčnými objektmi A a B ako samostatný dilatačný celok,“ uvádza investor.

V šiestom – treťom podzemnom podlaží sa podľa aktuálnej podoby projektu 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa