Výšková dominanta bola pôvodne označovaná ako tretia etapa projektu. „Pôvodne sme mali v pláne spustiť predaj výškovej budovy neskôr, no vzhľadom na neutíchajúci dopyt po nadštandardnom bývaní spúšťame už teraz predaj dominanty Jarabiniek ako samostatný projekt Jarabinky Grande,“ vysvetľuje Martin Záhorský, hlavný projektový manažér Sibarealu.

Komplex vyrastá na 1,7-hektárovom pozemku medzi Mlynskými nivami a Jarabinkovou ulicou. Výstavba sa začala šesťpodlažnými blokmi smerom od Jarabinkovej. Najvyššia budova sa už začala stavať na rohu Mlynských nív pri centrále SEPS.

Jarabinky spúšťajú tretiu etapu, vo vežiaku bude len 38 bytov

Jarabinky Grande - vizualizácia Zdroj: Sibareal

Nízky počet bytov znamená, že do siedmeho poschodia budú len štyri byty na podlaží, vyššie po dva byty a na dvoch najvyšších poschodiach budovy budú priestranné byty typu penthouse s 360-stupňovým výhľadom.

Spolu je v ponuke 12 dvojizbových, 18 trojizbových a šesť štvorizbových bytov s výmerami od 56 do 85 štvorcových metrov na nižších podlažiach a od 104 do 278 štvorcových metrov na vyšších poschodiach. Developer sľubuje klientom možnosť dispozičných úprav aj spájania bytov aj cez celé poschodie.

Ceny za štvorcový meter sa pohybujú od necelých dvetisíc do takmer 2 300 eur, pričom v cene je aj pivničná kobka. Samotné byty tak stoja od 126-tisíc do takmer štyristotisíc, dva najväčšie nemajú zverejnenú cenu. V podzemnej garáži bude k dispozícii viac ako osemdesiat parkovacích miest. Ceny sa začínajú od necelých 14-tisíc eur.

Celý komplex Jarabinky pozostáva z 385 jedno- až štvorizbových bytov a penthousov, 597 parkovacích miest, 23 komerčných priestorov v nákupnej pasáži, vrátane supermarketu, škôlky a fitnesscentra. Bloky vytvárajú dva uzavreté dvory s detskými ihriskami. Dokončenie je plánované koncom budúceho roka.

Výstavba projektu sa začala ešte pod pôvodným názvom Jarabiny už v roku 2007 pod palcom developera Atlas Real. Firma stihla pred krachom postaviť celú podzemnú časť a päť podlaží výškovej budovy. Práce sa zastavili v roku 2009.

Jarabinky spúšťajú tretiu etapu, vo vežiaku bude len 38 bytov

Jarabinky - nová vizualizácia pôvodného projektu Jarabiny Zdroj: Sibareal

Po kríze prevzal podiel v Jarabinách generálny dodávateľ stavby Váhostav – SK. Projekt prekreslil a plánoval pokračovať vo výstavbe. Firma sa však dostala do reštrukturalizácie a projekt s pripravenou dokumentáciou predala súčasnému vlastníkovi patriacemu pod Majetkový Holding.

Už v dokumentácii Váhostavu sa písalo o nutnosti odstrániť niektoré rozostavané časti. V súlade s tým bola zbúraná práve dlho chátrajúca kostra výškovej stavby, ktorá sa realizuje nanovo.

Projekt developersky zabezpečuje Sibareal patriaci pod Pro Partners Holding, ktorý má na konte rezidenčné projekty ako Jurský obytný park, Nová Nitra alebo bytovku v Stupave. Podieľal sa aj na rozvoji lyžiarskeho strediska Martinské hole či rekonštrukcii termálneho kúpaliska a aquaparku v Kováčovej a spolupracuje aj na projekte Stein2.

Jarabinky spúšťajú tretiu etapu, vo vežiaku bude len 38 bytov

Jarabinky - aktuálny stav výstavby Zdroj: TRENDreality.sk