Projekt, ktorý dostal pracovný názov Office Prístavná 1, má vyrásť na rohu ulíc Prístavná a Plynárenská. V areáli kedysi sídlili Bratislavské tlačiarne, dnes v ňom má priestory spoločnosť Tabakoland Slovakia. Investor Development 2 poukazuje na to, že nový projekt má posilniť administratívnu i funkciu občianskej vybavenosti.

Investor predložil úradom dve verzie projektu. Prvá počíta s vytvorením šiestich až ôsmich nadzemných podlaží, druhý variant sa pohybuje od päť až do dvanásť nadzemných podlaží. V oboch prípadoch by stavby vytvorili prenajímateľnú plochu na úrovni niečo menej ako 18-tisíc štvorcových metrov kancelárií. Zámer predpokladá, že v budovách nájde prácu 930 ľudí.

Garážové stojiská majú byť umiestnené v dvoch podzemných podlažiach, pričom developer počíta s vytvorením 290 miest pre automobily. Ďalších 37 parkovacích stojísk má byť umiestnených okolo budovy. Investor počíta aj s občianskou vybavenosťou, ktorá má pokryť plochu 600 štvorcových metrov.

So stavebnými prácami by chcel developer začať v marci budúceho roka. Predpokladaná doba výstavby sa odhaduje na 18 mesiacov. Celkové náklady vyčíslil investor na 26 miliónov eur. Suma je pritom rovnaká pre oba varianty. Zámer predložila spoločnosť  RV Development 2, ktorej konateľ figuruje v orgánoch niektorých Kmotríkovych firiem.

Nový projekt na Nivách: K HB Reavisu, J&T či Pente sa pridáva Kmotrík

Areál, kde má vyrásť projekt Office Prístavná 1 Zdroj: EIA/RV Development 2

Na Mlynských Nivách sa už teraz stretávajú najznámejšie developerské mená zo Slovenska. Neďaleko plánovaného kancelárskeho komplexu rozbieha svoj projekt J&T Real Estate, ktorý okrem Klingerky developuje aj pokračovanie nákupného centra Eurovea. HB Reavis zase okrem Stanice Nivy pracuje na nahradení problémového projektu Apollo Business Centrum I. S výstavbou projektu Sky Park začala aj Penta Investments a rozsiahlu prestavbu čaká aj objekt Cvernovky od developera YIT Slovakia.