Jeho developerská firma pripravuje aj samotný projekt označený ako apartmánový hotel. V komplexe sú plánované aj byty, škôlka, kaviareň a reštaurácia. Stavbu má tvoriť štvorica prepojených objektov s pôdorysom písmena E, s výškou 12 podlaží a podzemnými garážami.

Projekt označovaný ako Vajnorská 175 zaberie pozemok s rozlohou vyše 12-tisíc štvorcových metrov. Spolu je tu naplánovaných 130 jedno- až štvorizbových bytov s výmerami od 28 do 89 m2, pričom prevažovať majú menšie byty do 60 štvorcov.

Apartmánov na krátkodobé ubytovanie s jednou až tromi izbami je 318. V podzemnej garáži má vzniknúť 356 parkovacích miest. Škôlka má navrhnutú kapacitu 36 detí a otvorené ihrisko na najvyššom podlaží.

Halu na Vajnorskej nahradí Kmotrík stovkami bytov a apartmánov

Vajnorská 175 Zdroj: RV Development 1

Projekt predložil investor v dvoch variantoch líšiacich sa stranovou orientáciou objektu, dispozičným riešením, rozdielnym riešením vjazdov do garáží, umiestnenia sietí a zelene. Pavlačový pavilón rovnobežný s ulicou a prepájajúci ostatné krídla je otočený buď smerom k Vajnorskej alebo k Starej Vajnorskej ulici.

„Navrhovaný objekt sa stane súčasťou cielenej kompozície, ktorou by malo byť vytvorenie mestského bulváru. Navrhovaný komplex Vajnorská bude rešpektovať stavebnú čiaru,“ píše sa v zámere.

Aktuálne ide o oplotený priemyselný areál s halou postavenou v roku 1968. V okolí sú ďalšie priemyselné a obchodné komplexy. Najvyšším objektom je susedná osempodlažná administratívna budova bývalej firmy Zipp patriaca spoločnosti Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo.

Halu na Vajnorskej nahradí Kmotrík stovkami bytov a apartmánov

Areál Mediaprint-Kapa na Vajnorskej ulici by sa mal búrať Zdroj: Google StreetView

Projekt počíta so zbúraním haly a priľahlých betónových plôch. Zachovaná zostane susedná budova telocvične. Predpokladané náklady investor vyčísľuje na 22 miliónov eur.

Predkladateľom zámeru je spoločnosť RV Development 1, na dokumentácii pre územné rozhodnutie figuruje priamo Kmotríkova Grafobal Group Development. Skupina má na konte napríklad rezidenčné projekty Radničné námestie a Račany. Do Grafobal Group patrí aj Mediaprint-Kapa Pressegrosso, ktorej sídlo je kúsok od areálu určeného na premenu.