Väčšina golfových rezortov na Slovensku rieši podobné problémy. Golf nie je medzi Slovákmi masový šport, preto sa len z členského neuživia. Aby boli v zisku, musí byť zelený šport dotovaný z iných aktivít majiteľov golfových rezortov. Jednou z nich je napríklad realitný biznis.

Niekto ponúka okrem golfu aj hotel, welness či dobrú reštauráciu a príjemné prostredie. Rezidenčný biznis spojený s golfom už funguje v Hrubej Borši, skúšajú ho aj iné rezorty ako Bernolákovo či Veľká Lomnica. Najnovšie tento biznis rozširuje aj Penati Golf Resort v Šajdíkových Humenciach neďaleko Senice.

LuxApartments (vizualizácia)
Neprehliadnite

V golfovom rezorte slovenských biznismenov postavia nové apartmány

Luxus nielen v názve

V Penati Golf Resorte poklepali cez víkend základný kameň projektu nových apartmánových domov LuxApartments.  Developer, eseročka v rovnakým názvom, začal otvorením showroomu. V súčasnosti už prebiehajú zemné práce, výstavba inžinierskych sietí a pripravuje sa budovanie základov.

Nové apartmány nie sú zaujímavé iba tým, že budú luxusné a určené pre VIP klientelu, ale majú aj inú pridanú hodnotu. Pri ich výstavbe bude dominovať drevo, energetická úspornosť a kvalita materiálov. Náklady na výstavbu celého projektu developer nechce prezradiť, ale podľa štandardu vyhotovenia a cenníka apartmánov to budú veľké čísla.

Celkovo má v rezidenčnej časti golfového rezortu pri jazere postupne vyrásť päť apartmánových domov. Prvé dva plánuje developer dokončiť už na budúci rok. Dokončenie všetkých piatich etáp je plánované na koniec roka 2023.

Tieto apartmánové domy nadväzujú na prvý projekt developera, ktorým bola výstavba chát v rezidenčnej časti tohto golfového rezortu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa