Po päťstobytovej Jégého Aleji, ktorú česká developerská spoločnosť Finep stavia v Ružinove sa pripravuje na ďalšiu akciu. Zámery predložené štátnym orgánom hovoria o nevyužívanom pozemku v bratislavskej Dúbravke. Firma tu plánuje postaviť 133 bytov, administratívu a služby.

Finep mieri do bratislavskej Dúbravky

Komplex nazvaný Pod Záhradami leží hneď vedľa nákupného centra Lidl pri Saratovskej, 38 árovú parcelu v súčasnosti príležitostne využívajú kolotočiari. Finep zamýšľa vybudovať tri troj- až desaťpodlažné objekty.

Najnižšia budova zahrnie komerčné priestory, najvyššie tretie podlažie vyplní mezonetový byt. Druhý objekt má mať deväť podlaží, pričom prízemie a prvé poschodie poslúži priestorom pre obchod a služby, zvyšok byty. Tretia má byť vo svojich desiatich podlažiach zameraná len na kancelárie na celkovej ploche 1 559 štvorcových metrov.

Finep mieri do bratislavskej Dúbravky

Obyvatelia a návštevníci komplexu zaparkujú v dvoch podzemných podlažiach a sčasti na povrchu, spoločná kapacita je 186 miest. Predpokladané náklady sa pohybujú vo výške necelej pol miliardy korún. Výstavba má štartovať začiatkom budúceho roka s plánovaným dokončením v lete 2010.

Investorom akcie v Dúbravke je ATS plus, a.s., v ktorej orgánoch okrem zástupcu Finepu figurujú aj Juraj a Ľudovít Hudekovci. S bývalým ministrom vnútra český developer už spolupracuje na 107956>projekte Šancovej, či 101430>druhej etape Jégého Aleje.

Finep mieri do bratislavskej Dúbravky