Devínske lúky vyrastú pri Bystrickej ulici, kam sa postupne rozširuje zástavba mestskej časti. Na každom podlaží má byť osem bytov. Celkovo bude polovica jednoizbových a po osem dvoj- a trojizbových. Všetky majú aj lodžiu, na vrchnom podlaží terasu a na prízemí predzáhradku.

Najmenšie jednotky majú výmeru takmer 35 štvorcových metrov a stoja 72-tisíc eur, s predzáhradkou okolo 85-tisíc. Dvojizbáky so 47 m2 sú v predaji za vyše 96-tisíc eur, s predzáhradkou do 123-tisíc. Najväčšie byty majú rozlohu 66 m2 a ceny od 132-tisíc do 160-tisíc eur.

Devínske lúky prinesú tridsiatku bytov pri Volkswagene

Devínske lúky Zdroj: Kobax Reality

Byty sú prístupné zo zasklenej pavlače alebo zo schodiska s výťahom. Dom nie je podpivničený, parkovanie je riešené na povrchu vedľa domu. Dokončenie Devínskych lúk je plánované o rok.

Developerom je spoločnosť Kobax Reality. Predaj a manažment projektu má na starosti firma Vazex s rovnakým vlastníckym pozadím, ktorá aktuálne realizuje projekt Nová Koliba a na konte má viacero dokončených bytových projektov v Petržalke, Ružinove a Novom Meste.

V susedstve sa chystá aj výstavba troch bytoviek nedávno ohláseného projektu Bytové domy Bystrická so 156 bytmi od developerskej spoločnosti Iuris. V lokalite blízko závodu automobilky Volkswagen postupne stavia aj Benuga Slovakia komplex Devínsky dvor.