V siedmich mestských vilách zoradených v dvoch radoch vznikne dokopy 98 dvoj-, troj- a štvorizbových bytov s výmerami od 73 až po 101 m2. K dispozícii sú prakticky identické dvojizbové byty, ktoré sú len zrkadlovo obrátené, rovnako tak aj trojizbové alebo štvorizbové jednotky.

Vzhľadom na veľkú výmeru bytov v ponuke sú aj dvojizbáky aj trojizbáky cenovo nastavené vyššie. Najlacnejšie dvojizbové byty s predzáhradkou na prízemí začínajú na takmer 220-tisíc eur s DPH, trojizbové sú na obdobnej úrovni. Po prepočte ide o 2 400 až 2 600 eur/m2.

V ponuke je aj 152 parkovacích miest v podzemí, státie stojí 12-tisíc. Všetky domy majú jedno podzemné a štyri nadzemné podlažia, najvyššie je ustúpené. Štart výstavby je naplánovaný na máj tohto roka s dokončením o dva roky neskôr. Developerom je spoločnosť BB Finance, architektúru navrhli Koneval Architects.

Nová Koliba: Stovka bytov v predaji v bratislavských vinohradoch

Nová Koliba Zdroj: BB Finance

Len v posledných mesiacoch ohlásili investori v tejto časti Bratislavy niekoľko nových projektov, napríklad druhá fáza Belarie spustila predaj 57 bytov pri cenách 2 200 až 2 600 eur za štvorec. Byty tu majú byť hotové do konca budúceho roka.

Na povolenia čaká komplex Park pod Kolibou medzi Belariou a Novu Kolibou, kde zasa plánujú postaviť 59 bytov v súvislej bytovke smerujúcej do kopca a mestskej vile vo vrchnej časti územia. Štart výstavby očakáva investor na jeseň tohto roka.

A štvrtým rozbehnutým projektom v lokalite je Eleven, komplex jedenástich domov s veľkými bytmi s plánovaným dokončením v treťom štvrťroku 2017.