Projekt Nuppu situovaný v bratislavskom Ružinove sa dostal do predaja vlani v lete s cenami od 1 900 eur za štvorcový meter. Podobne od 1 900 do 2 250 eur sa pohybovali ceny v druhej etape predávanej od apríla tohto roka.

Aktuálne predávaná tretia bytovka už pýta okolo 2 200 až 2 500 eur za štvorcový meter. V cene je však aj pivničná kobka, ktorá predtým stála približne 3 300 eur navyše. Objekt má jedno podzemné podlažie s garážou a osem nadzemných podlaží. Vrátane parkovania na prízemí je tu celkovo 91 stojísk.

Ďalšia stovka bytov v Ružinove, YIT spúšťa tretiu etapu Nuppu

Nuppu - vizualizácia parku Zdroj: YIT Slovakia

Ruusu ponúka 12 jednoizbových, 48 dvojizbových, 38 trojizbových a osem štvorizbových bytov s výmerami od necelých 37 do vyše 86 štvorcových metrov. Každý disponuje aj balkónom, lodžiou alebo terasou. Ceny sa začínajú od 89-tisíc eur, pri najpočetnejších dvojizbákoch od 102-tisíc, najdrahší byt vyjde na 302-tisíc eur.

Výstavba tretej fázy sa už začala, kolaudácia je plánovaná na september 2019. Prvá etapa už má hotovú hrubú stavbu, kolaudácia sa očakáva v apríli budúceho roka. Celý projekt má obsahovať 11 domov orientovaných kolmo k diaľnici.

Objekty majú mierne zalomený pôdorys tvaru J a majú podobnú kompozíciu, odlišujú sa farbou. Nazvané sú podľa rôznych kvetov vo fínskom jazyku materskej spoločnosti developera. Viac ako tretinu plochy komplexu bude tvoriť centrálny park a oddychové plochy.

„Centrálny park bude obsahovať oddychové zóny – od ihrísk pre najmenších aj pre staršie deti, cez oplotený výbeh pre psy, work out zóny pre mládež až po gril zónu a voľné plochy so zeleňou pre pikniky, grilovačky a príjemné letné posedenia,“ vysvetľuje projektový manažér Štefan Mandzák.

V každom bytovom dome vznikne spoločenský priestor a občianska vybavenosť, dopĺňa Milan Murcko, generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia. „Hlavnou myšlienkou projektu Nuppu je vytvoriť a priniesť budúcim obyvateľom nielen samotný byt, ale plnohodnotné bývanie s dôrazom na okolie,“ zdôrazňuje.

Ďalšia stovka bytov v Ružinove, YIT spúšťa tretiu etapu Nuppu

Nuppu Zdroj: YIT Slovakia

YIT kúpila viac ako šesťhektárový pozemok pri Bajkalskej ulici a diaľnici D1 pred dvomi rokmi. Pôvodná developerská spoločnosť patriaca portugalskej skupine Mota-Engil tu predtým deväť rokov pripravovala komplex Bergamon s vyše osemsto bytmi.

Nový vlastník predstavil prepracovaný projekt v auguste minulého roka a zároveň začal s predpredajom prvej fázy. Výstavba sa začala o niekoľko týždňov neskôr. Druhá etapa išla do predaja v apríli tohto roku.