Rezidenčná štvrť Nuppu vyrastá medzi areálom Doprastavu na Bajkalskej, ulicami Mlynské Nivy, Hraničná a diaľnicou D1 po pravej strane zjazdu z Prístavného mosta. S prácami na prvej fáze začal investor v lete minulého roka, keď bytový dom Lilja ponúkol 102 bytov.

Ceny pri spustení predaja začínali na sume 1 900 eur za štvorcový meter. Pivničná kobka stála približne 3 300, parkovacie miesto 12-tisíc eur. Podľa informácií na internetovej stránke projektu je k dispozícii ešte 20 bytov.

koncom minulého roka developer avizoval, že na jar začne so stavbou druhej fázy. Aktuálne ohlásil začiatok predaja v bytovom dome Tulppaani. Celkovo prinesie 106 bytov s výmerou od 37 do 88 štvorcových metrov. Ceny sa pohybujú v rozmedzí od  1 900 do 2 250 eur za štvorcový meter.

Napríklad trojizbový byt na treťom podlaží s rozlohou necelých 65 štvorcových metrov a lodžiou s výmerou 7,14 štvorcového metra stojí niečo viac ako 156-tisíc eur. V cene všetkých bytov sú aj pivničné kobky.

YIT rozbehlo predaj druhej etapy v projekte Nuppu

Nuppu Tulppaani Zdroj: YIT Slovakia

 „Tak, ako pri všetkých našich projektoch, aj pri Nuppu dbáme predovšetkým na praktické dispozície a kvalitné materiály. Okrem toho sa ale zameriavame aj na to, čo obyvatelia nájdu mimo svojich bytov. Snažíme sa tak budovať ucelené a kompaktné mestské štvrte vrátane potrebnej vybavenosti, obchodných priestorov ako aj areálov pre oddych a relax v ich bezprostrednom okolí,“ vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia Milan Murcko.

Až tretinu nového územia má tvoriť park. Súčasťou dvojhektárového územia má byť detské ihrisko, fitness prvky, športoviská, oddychové sedenia a intenzívna zeleň. Stavebné práce by chceli ukončiť koncom roka 2018.