V najväčšom bratislavskom satelite Čierna Voda, ktorý je mestskou časťou obce Chorvátsky Grob prebieha výstavba obytného domu pre seniorov. Medzi ulicami s rodinnými domami vyrastá komplex Atlantída s 28 apartmánmi, ktorý by mali dokončiť v decembri tohto roka. Otvoriť ho plánujú v marci 2011.

Developerská firma Investment Consulting z Bratislavy do výstavby investuje zhruba tri milióny eur. Na prízemí trojpodlažného komplexu majú byť apartmány pre imobilných, ktoré by mali mať aj predzáhradky. Ostatné dve podlažia obsadia väčšie apartmány pre samostatnejších obyvateľov s rozlohou až do 67 štvorcových metrov.

Apartmány sa budú zväčša predávať, alternatívou ej dlhodobý prenájom. Najväčšie z nich stoja zhruba 100-tisíc eur vrátane parkovacieho miesta. Podľa developera je zatiaľ rezervovaných približne 30 percent bytov. Mali by byť štandardne vybavené klimatizáciou, kuchynkou a bezbariérovými vstupmi.

Na Čiernej Vode rastie Atlantída

Nový majiteľ by mal apartmán získať do osobného vlastníctva, developer však bude mať po smrti vlastníka naň predkupné právo za trhovú hodnotu. Inou možnosťou je dedenie apartmánov. S vlastníctvom kupujúci získa aj 24-hodinovú zdravotnícku službu v objekte vrátane odvozu k lekárovi, či využitie rehabilitácie, knižnice, internetu alebo spoločenských miestností.

Ďalšie služby v Atlantíde ako upratovanie, pranie a strava, či kaderníctvo a kozmetika alebo rôzne výlety si budú obyvatelia hradiť sami. Domov by mala spravovať nezisková organizácia, pričom sa uvažuje aj s podporou sociálnych  fondov Bratislavského samosprávneho kraja. V objekte sa počíta aj s lekárňou a ďalšími službami.

Na Čiernej Vode rastie Atlantída

Investment Consulting zhruba rok ovládajú stavebná firma Domex, ktorá je aj dodávateľom výstavby a Terra Integra. Dovtedy patrila bývalému bratislavskému primátorovi Jozefovi Moravčíkovi a právnikovi Ladislavovi Hoffmannovi, ktorý pre magistrát v minulosti tiež pracoval. Na Čiernej Vode sa stavia alebo pripravuje množstvo projektov, zväčša ide o individuálnu výstavbu rodinných domov.

Vizualizácia - Investment Consulting, foto - Peter Kremský

Na Čiernej Vode rastie Atlantída